Футбол

Първият гол на Висшата лига на Серджо Агуеро след 14 месеца извежда Манчестър Сити на върха

За Агуеро това беше отдавна. Вчера вечерта неговата точкова сила се върна. Крейвън Котидж стана свидетел на печелившата дузпа на нападателя през второто полувреме. Това проправи пътя за преднината на Сити като най-добрия претендент за шампионата във Висшата лига.

Тяхната ненадмината печеливша серия през изминалата зима ги поставя постоянно на върха.

Едва след началото на второто полувреме; в мача бяха отбелязани голове в рамките на няколко минути.

Серджо Агуеро

Първият премиерен гол на Серджо Агуеро за Манчестър Сити (Източник: Mundo Albiceleste)

В бързо движение Джон Стоун, Габриел Исус и Серджо Акеро вкара три поредни гола, докато набираше скорост.

Гуардиола говорейки за Агуеро, За него целите са всичко, Габриел [Исус] също.

Всички искат да скочат в автобуса - той е повече от добре дошъл! Толкова важно беше целта му - той изигра 90 минути за първи път от дълго време.

Рекордно, аржентинецът е четвъртият голмайстор във Висшата лига.

City the Front Runner за надпреварата за титлата

Изключителното представяне на града през този сезон е безспорно. Те са тяхна собствена конкуренция.

Трябват им само 14 точки при останалите осем финални мача. И титлата за победа-състезание е тяхна.

Побеждавайки в последния от осемте си мача в лигата с резултат 22 гола и три загуби, те изглеждат неумолими.

с когото е сгодена Ерин Андрюс

В събота отбрана от трима души беше в движение за Сити. Исус и Агуеро бяха разположени в тандем отпред.

Първоначално стратегията не работи така, както се надяваше Гуардиола. Макар и критична стъпка в отсъствието на Raheem Sterling, Kevin de Bruyne и Ilkay Gundogan.

Този план също контраатакува централния нападател на мениджъра на Фулъм Скот Паркър.

Нападателят на Ace Aquero обаче не започна добре, почти нямаше достъп до топката. Той изглеждаше извън рода си и не беше в пика си през първото полувреме.

Бърз опит на Феран Торес и леко натоварване от Бернардо Силва не успяха. И в двете усилия липсваше сплотеност.

Едва след второто полувреме играта пое в друга посока. И планът на Гуардиола даде резултат.

Минута и 16 секунди по-късно през второто полувреме, свободен удар от Канчело помогна на Джон Стоунс да проникне във опозицията на Фулъм и да отбележи четвъртия си гол в 10 мача от кампанията.

Екшън от Фулъм срещу Манчестър Сити (Източник: News Rush)

Шансът на Исус дойде девет минути след да поведе резултата, когато Иван Кавалейро и капитанът Йоахим Андерсен влязоха в бъркотия. Той мина покрай двамата и избяга на Алфонс Ареола, за да постигне 12-ия си гол в състезанието.

Крайният и заключителен гол беше след броени минути. Това също заради щастлив обрат за Сити. Тосин Адарабиойо неволно фаулира Торес, избутвайки го в наказателното поле, което доведе до дузпа.

Агуеро се справи с предизвикателството, съживи се и вкара точно от място. Френският вратар на Фулъм беше готов, но нападателят-ветеран направи своя отпечатък.

Това беше 99-и гол на Сити в дълга поредица от победи. И доведе до изравняване на клуба на 16-та игра в гостуване.

какви отбори е тренирал Пит Карол

Fulham’s Fall Out

Състезателният дух започна в играта. Разбираемо е, че Фулъм отбелязва добър напредък, особено след отличната им победа в шампиона Ливърпул.

Печелейки общ резултат 18-0 с последните си шест срещи, те разчитаха на силен отбранителен отбор: Андре-Франк Замбо Ангуиса, Харисън Рийд, Кени Тете и Ола Айна.

Това, което изглеждаше като тясна игра първоначално през първото полувреме, се промени бързо за минути през второто полувреме.

Това бяха недостатъци, които Паркър и неговият екип са работили за отстраняване. Въпреки че е подкрепена с мощна защита, представянето на ключови играчи не беше на висота.

Свободният удар на Канчело бе подаден от Тосин, грешка на Андерсен даде възможност на Исус за гол, а дузпата беше черешата на тортата.

За съжаление, котиджърите сега се борят да се изкачат от долните три места, въпреки че броят на изиграни игри надхвърля Брайтън и Нюкасъл, които са точно над тях.

Те играят срещу Лийдс Юнайтед в Craven Cottage в петък и се надяват да спечелят този път, за да запазят статута си на най-висок полет.

какво прави номар гарчиапара сега

Паркър каза Мач на деня на BBC :

Разочароващо. Справедливо е да се каже за големи части днес - помолих отбора да бъде смел и да прояви смелост срещу отбора, който ще бъде шампион - и ние бяхме. Не може да се отрече грешките, които раздадохме за целите, бяха помия ...

След това продължи,

Всяка игра, в която влизаме, искаме да извлечем нещо. Разбира се [срещу Leeds next] е игра, в която искаме да влезем и да получим точки. Ще продължим да се движим.

Пеп Гуардиола разказа Sky Sports : Като цяло играта беше наистина добра в тежък, тежък стадион, те дойдоха тук и спечелиха на Анфийлд миналата седмица и винаги създават шансове.

Знаехме, че е важно тази седмица с три мача в три различни състезания; започнахме с една (победа). Но останаха осем мача във Висшата лига, сега се фокусираме върху Шампионската лига.

Заслужава да се прочете: Ерата на Тухел продължава, тъй като сините все още остават непобедени >>