Футбол

Ерата на Тухел продължава, тъй като блусът все още остава непобеден

Какъв Филм Да Се Види?

14 март, Elland Road

Челси остава непобеден по време на ерата на Томас Тухел, тъй като те направиха 0: 0 срещу Лийдс Юнайтед на Елънд Роуд.

Това беше поредната безцелна игра за лондонския клуб, когато се изправиха срещу по-страшен съперник в Лийдс. Домакините не са побеждавали Челси от 2003 г. и беше нетърпелив да промени историята.

Томас Тухел беше разочарован, когато видя, че неговата страна не печели срещу противник, който в момента е изправен пред суша на формата и представяния във висшата лига.

Специалистите вярваха, че Челси може лесно да победи домакините и да се изкачи на масата до 3-та позиция.

Борбата продължава за Челси

Въпреки че 'сините' от Лондон са били в непобеден мач от мачове, резултатът им значително е намалял в сравнение с предишните сезони.

През последните няколко мача те са вкарали само пет гола общо.

Въпреки че защитата е солидна, нападателите са имали нещастието да отбележат, тъй като пропускат удари, които нападателят във форма бързо би постигнал.

Внасяне на млади оръжия като Кристиан Пулишич , Кай Хаверц , и Тимо Вернер трябваше да донесе повече голове за отбора, но тяхното представяне е ниско от предишните им стандарти.

В днешната игра едва ли бихме могли да видим Пулишич и действителното му представяне, тъй като той продължава да се бори от липса на форма.

Кай Хаверц прави удар, докато търси първия си гол от дълго време. (Източник: Уебсайт на Висшата лига )

Имаше прилика с предишния Кай Хаверц, тъй като представянето му бавно се подобрява, но липсата на голове все още преследва резултата на сините.

Срещу Лийдс гостуващата страна доминираше, но те не успяха да изградят капитала във формата, която имаха.

Лийдс: Могат ли да подобрят представянето си?

Марсело Биелса със сигурност е подобрил Лийдс Юнайтед, ако погледнете предишните им ситуации. Въпреки че Челси ги доминираше, те имаха малко лош късмет до себе си.

Патрик Бамфорд, бивш играч на Челси, имаше шанса да постави домакините гол напред, но уви, целта беше отсъдена като офсайд.

Домакините продължиха да натискат и контра, когато имаха възможност. Тайлър Робъртс реши да отправи удар точно пред наказателното поле, но бе отказан с отлично спасяване от вратаря на Челси Едуар Менди.

Домакините изглеждаха по-добре през второто полувреме, тъй като имаха шанс след шанс, но всъщност не успяха да завършат.

колко жени имаха Тери Брадшоу

Вратари за спасяване: Менди и Меслер блестят

Нямаше съмнение колко добри бяха вратарите и на двата отбора. И двамата вратари бяха изпитани още от самото начало. Менди от Челси засенчи колегата си.

Тайлър Робърт стреля точно в горната част на вратата на Менди, но заради атлетичното си тяло и ръст. Вратарят успя да наклони топката и се увери, че тя уцели гредата, вместо да отиде в задната част на мрежата.

Изпълненията на Менди се погрижиха той да запази още един чист лист.

Мелиер запази първия си чист лист в над 3 мача. За разлика от това, Менди е запазил общо 5 чисти листа през последните си пет мача. И двамата пазители бяха от решаващо значение за тяхната страна, тъй като те се бориха за съответните им позиции в таблицата на лигата.

Менди

Менди гледа, докато спасява, кара топката да удари напречната греда, вместо да влезе в гредата. (Източник: Уебсайт на Висшата лига )

Патрик Бамфорд: Какво сега?

Бившият човек на Челси е настоящият голмайстор на Лийдс Юнайтед и беше в страхотна форма. Той имаше шанса да поведе в отбора на своя отбор в 7-ата минута, но бе осъден в офсайд при най-малкия марж.

Въпреки че беше в офсайд, той не се отказа и стана още по-гладен за гол срещу бившите си работодатели. Имаше шансове след шансове, но той беше сметнат за офсайд още повече поради липсата на време.

Въпреки че Патрик беше част от Челси, той всъщност никога не получи шанса да играе за първия им отбор, тъй като често го пращаха под наем.

Искаше да уведоми бившия си отбор какво им липсва, но той се приземи неудобно, след като се сблъска с Антонио Рудигер. Отборът на домакините беше загрижен, ако той беше сериозно контузен, но английският нападател се опита да го избяга.

На 35-ата минута Алас се увери, че не може да продължи и беше заменен с испанския нападател Родриго, който го замени. Това беше съкрушение не само за нападателя, но и за Марсело Биелса.

в кой колеж отиде майк пъстърва

Неотдавнашната голмайсторска форма на Бамфорд го постави за първи път в кариерата си за участие в националния отбор на Англия.

В момента 27-годишният нападател се бори с подобни Хари Кейн , Тами Абрахам , и Дани Ингс ще бъдат избрани за мачовете срещу Сан Марино, Полша и Албания през следващия месец.

Патрик Бамфорд с медицинския си персонал, докато се лекува от нараняването си (Източник: Уебсайт на Висшата лига )

Състезанието за Топ 4 е широко отворено

С отпадането на Челси с още една точка до Лийдс, надпреварата до челните 4 е широко отворена, като отбори като Уест Хем и Евертън са точно там и чакат да се хвърлят върху сините.

Понастоящем „чуковете“ имат предимство от 2 мача пред „сините“, докато Евертън изостава само с 5 точки на 6-то място.

Ще бъде интересно да видим как ще изглежда таблицата на Висшата лига в края на сезона, тъй като отборите се борят за местата в Европейската лига.

Какво сега за екипите?

Сега Челси очаква с нетърпение своя втори мач в осминафиналите на Шампионската лига, тъй като те приемат Атлетико Мадрид на Стамфорд Бридж на 17 март 2021 година.

В момента 'сините' водят с резултат 1: 0 и се стремят да се защитят и да победят след настоящите лидери в Ла Лига.

Лийдс Юнайтед не участва в национални или международни състезания за купа, така че те се фокусират върху подобряване на класирането си в таблицата на лигата. Те пътуват до Cotan Cottage, за да се изправят срещу битката с Фулъм.