Футбол

Победата на Лестър Сити над Манчестър Юнайтед ги поставя на полуфиналите за Купата на Англия

Лестър на полуфиналите за Купата на Англия след победния си резултат от 3-1 над Ман Юнайтед, а Келечи Ихеаначо вкара последния трети гол

Лестър играеше изключително добре, докато Ман Юнайтед изглеждаше неподходящ, липсваха им предишните изяви от миналото.

Това беше решаващият мач за това кой ще влезе в полуфиналите на ФА Къп. И двата отбора са в челната таблица на Висшата лига с Юнайтед на второ място и Лестър на трето място.

Вчерашният мач на стадион Кинг Пауър потвърди победителя: Лестър Сити вкара три гола над един гол на Юнайтед и влезе в полуфиналите за ФА Къп. Те се изправят срещу Саутхемптън на 17 април.

Келечи Ихеаначо изигра брилянтно осигурявайки два гола за лисиците: единият гол през първото полувреме, а другият през второто полувреме.

Обединен нападател Мейсън Гринууд го изравни за своя отбор. Тогава Юри Тилеманс Гол през второто полувреме изведе лисиците напред.

Определящият момент дойде, когато Ихеаначо вкара крайния гол само десет минути преди приключването.

Келечи Ихеаначо вкара първия гол в четвъртфиналите на ФА Къп срещу Ман Юнайтед (Източник: Sky Sports)

Лестър сега е в надпреварата за ФА Къп, а Юнайтед гледа Купата на Лига Европа.

Лестър изигра заслужена победоносна игра

Ранени и първокласни играчи на Foxes Джеймс Мадисън , Джеймс Джъстин , Харви Барнс , и Рикардо Перейра липсваха, но две мощни сили - Келечи Ихеаначо и Юри Тилеманс - компенсираха отсъствието си в неделния мач срещу Червените дяволи.

за който Майк Томлин играе футбол

Всъщност Юнайтед се е влошил по-зле, отколкото са очаквали. Това е вторият път от 23 години, който загуби от Лестър.

В 24-ата минута на откриването Ихеаначо навакса шанса да отбележи първия си гол.

Магуайър подаде топката на Фред отзад; обаче бразилецът направи ужасен гръб с нахлуване и ритане в мрежата на Ихеаначо. Хендерсън беше оставен доволен.

Над 18 участия в Купата на Англия това е 12-и гол на нигериеца.

Юнайтед беше възбуден и Павел погба достави нисък кръст, който Дон ван де Бийк великолепно сляпо.

Той активира Мейсън Гринууд за да даде на отбора си втория гол от първото полувреме. И изравни резултата седем минути преди почивката.

В 16 участия това беше първият му гол.

Макар че Перес опита да увеличи резултата за Лестър преди полувремето, ударът му мина встрани.

Играта завърши с крайния резултат на Iheanacho през второто полувреме

Шест минути след почивката Тилеманс направи впечатляващ резултат за лисиците.

Пасовете между белгиеца и Ихеаначо помогнаха на първия да стреля с нисък удар на 18 ярда, който плавно отлетя в долния ъгъл извън обсега на Хендерсън.

Юри Тилеманс вкара втория гол за лисиците след почивката (Източник: Sky Sports)

Варди можеше да направи 3-1, в което Ихеаначо го направи възможно. Той успя да подаде Магуайър, но ударът му изтегли широката греда.

Равенството беше пробито и даде на екипа на Solskjaer борба за размисъл. След опита на Варди, босът на Юнайтед най-накрая направи промяна, като въведе резерви Бруно Фернандес , Люк Шоу , Единсон кавани , и Скот МакТоминай .

Решението и времето обаче не помогнаха и не успяха да дадат на Червените дяволи лоста, от който са били крайно необходими.

колко прави Крис Колинсуърт

Играта на Юнайтед беше разочароваща. В изпълнението им липсваше енергия, стремеж и бяха изпълнени с грешки.

Капитан Магуайър също изпитваше затруднения да се справи с Ихеаначо и Варди.

И високорисковият му пас към Фред също не помогна.

След 78 минути бе отбелязан крайният гол. Ихеаначо насочи удар с доставката на Марк Ал Албрайтън.

В тази игра нападателят на Лестър игра с инстинкт и шофиране, вкарвайки естествено и изграждайки връзки.

Тилеманс, от друга страна, представи елегантно изпълнение с изстрела си. Той конструира пиесата си красиво, избягвайки Неманя Матич и Фред.

Оле Гунар Солскяер каза BBC Sport :

Тази вечер нямахме искрата - но е разбираемо. Този отбор беше фантастичен през последните три или четири месеца. Играхме на всеки три дни и бяхме в страхотно бягане. Просто ни настигна - всички игри и пътувания ...

Имаме Лига Европа и Висшата лига, върху които да се концентрираме - да, бихме искали да отидем на Уембли, но сега фокусът е върху игрите, които имаме.

Ние сме в добра позиция в лигата и искаме да продължаваме да се подобряваме. Разбира се, Лестър е точно зад нас, така че няма да е лесно, но ние искаме да продължим и да стигнем възможно най-далеч в Европа.

Брендън Роджърс говорих на BBC Sport :

Очевидно съм възхитен. Това беше страхотно представяне на отбора. Всеки аспект на играта беше завършен. Показахме смелост да играем футбол срещу един от най-големите европейски отбори.

Толкова съм щастлив за играчите. Мислех, че напълно го заслужаваме ...

[Полуфиналът] е още далеч. Казах на играчите, че са три мача от историята. Сега е две.

Правим правилните стъпки, вървим по правилния път. Ние сме много амбициозни да бъдем възможно най-добрите. Това е предизвикателството и това е тестът, на който се наслаждаваме.