Момиче Търговска карта , Класическа фигура за домашен комплект
Последна актуализация Юли 2021 г.

Келечи Ихеаначо: Семейство и ранен живот

Ихеаначо е роден на 3 октомври 1996 г. в семейството на Джеймс Ихеаначо и покойния Мерси Ихеаначо в Имо, Нигерия. Той е третото от четирите деца. Има двама братя и сестра.

Израствайки с момчетата, домакинството на Ихеаначо се суетеше с деца, обичащи футбола. Келечи винаги играеше футбол с двамата си братя.

Всички бяха добри в това, но по-големите му братя не бяха толкова решителни и съсредоточени като него.

Келечи Ихеаначо

Младият Келечи Ихеаначо в състезания

С братята си и няколко свои приятели Келечи играе футбол по улиците и училището.

За Келечи Футболът беше всичко, за което можеше да мисли, когато беше малък и беше много съсредоточен, докато играеше, докато му се наслаждаваше едновременно.

Измервания на тялото

Келечи не беше добър само във футбола, но и в академичните среди. Той винаги е влизал в списъка на първите трима ученици в детската градина и началното училище.

Това зарадва родителите му, тъй като те бяха по-фокусирани върху образованието му, а не върху футболните му възможности.

По-късно семейството му му оказа цялата подкрепа, от която се нуждаеше, за да може да превъзхожда като футболист, когато видя неговата решителност и разбра, че да стане футболист е неговата съдба.

Келечи Ихеаначо след спечелването на наградата Adidas Golden Ball като тийнейджър през 2014 г.

Kelechi попада на по-високата страна на спектъра. Стоейки на 6 фута 1 инч, нападателят има брилянтна скорост и неоспорим талант. Келечи тежи 82 кг и има здрава и слаба атлетична конструкция, идеална за футбол.

Луис Антонио Валенсия Био- Ранен живот, кариера и нетна стойност >>

Kelechi Iheanacho- Ранна кариера

Всеки, който е виждал Келечи да играе, не може да отрече факта, че е роден да играе футбол. Той беше изключителен на полето и всички го видяха.

Така че, когато игра за Нигерия на Световното първенство по футбол U-17 през 2013 г., той привлече вниманието на много известни клубове в Европа като Арсенал, Спортинг Клуб де Португалия и Порто и т.н.

В края на 2012 г. Келечи Ихеаначо пътува до Европа, за да разговаря с футболния клуб на Манчестър Сити и евентуално да подпише сделка.

Той подписа преддоговорно споразумение и спомена намерението си да подпише договора официално на 18-ия си рожден ден.

През 2012 г. той получи най-обещаващия талант на годината през 2013 г. от Конфедерацията на африканския футбол. Келечи стана част от Манчестър Сити, като се присъедини към Академията на Манчестър Сити през 2015 г.

Ихеаначо посети САЩ и дори играе в няколко мача за Сити, дори преди да бъде официална част от отбора.

Той вкара и в двата мача, които изигра срещу Спортинг Канзас Сити и Милан.

Когато турнето приключи, беше решено той да тренира с екипажа на Колумб до средата на октомври същата година.

Поради законови пречки като забавяне при получаване на работна виза, Келечи не можеше да играе в Англия до началото на 2015 г.

Гилермо Очоа: Ранен живот, професионална кариера и нетна стойност >>

Път към старши отряд - Манчестър Сити

Ихеаначо получи контузия само 11 минути след младежката лига на UFEA до 19 години срещу Шалке 04.

След като се възстанови от него, той започна да представлява Манчестър Сити под 21 години в края на сезона. Келечи игра за Купата на младежта на ФА и вкара гола за Сити, но въпреки това загуби мача.

Келечи Ихеаначо празнува след гол за Манчестър Сити

В Международната купа на Висшата лига 2014-15 Келечи вкара единствения гол, който помогна на Манчестър Сити да победи Порто.

Келечи отново участва в предсезонното турне на Манчестър Сити в Австралия, където показа брилянтно представяне през мачовете.

Поради това той беше повишен в старшия отбор на Манчестър Сити.

Нигериецът дебютира в състезателния си мач в сезона на Висшата лига за първи път през 2015 г., когато замени Рахийм Стърлинг срещу Уотфорд на стадион Сити Манчестър.

Като старши в състезание, Келечи Ихеаначо вкара първия си гол срещу Кристъл Палас. Това стана единственият гол в играта и Сити спечели мача.

Сара Хъфман и Аби Вамбах развод

Възходът на славата на футболната тийнейджърска звезда

Келечи вкара първия си по рода си хеттрик в мач срещу Астън Вила в четвъртия кръг на ФА Къп.

За да замени контузения Самир Насри, Келечи бе поставен в Шампионската лига на UFEA. Той вкара в мача срещу Тотнъм Хотспър.

Келечи вкара два пъти срещу Стоук Сити в мач, а другото му запомнящо се попадение беше в полуфиналния мач на Шампионската лига, където той се появи като резерва и вкара гол.

Като цяло Келечи завърши сезон 2015-16 с осем гола във Висшата лига. Той имаше и най-доброто съотношение на голове в минута от 93,9 минути на гол.

Келечи завърши сезона с общ сбор от 14 гола и 5 асистенции само в 35 участия.

Той започна едва 11 от тези игри, което прави резултатите му още по-добри. Същата година той завърши като третия голмайстор на клуба.

Наближава края с Манчестър Сити

Келечи започна сезона си през 2016 г. през септември, играейки срещу Манчестър Юнайтед. Той игра от самото начало и вкара гол, докато асистира за още един.

Келечи вкара първия си европейски гол за Манчестър Юнайтед срещу Борусия Мьонхенгладбах и втория си гол за сезона.

Той е един от малкото играчи, които са вкарали 10 гола във Висшата лига преди 20-годишна възраст. Списъкът включва Уейн Рууни, Райън Гигс, Николас Анелка, Майкъл Оуен и Ромелу Лукаку.

Келечи също е номиниран за наградите 'Златното момче' през 2016 г. Победители са Рахим Стерлинг, Серджо Агуеро , и Лионел Меси .

Келечи вкара още един гол в Шампионската лига, който помогна за равенството 1-1. Той вкара последния си гол за сезона и последния си гол за Манчестър Сити срещу Хъдърсфийлд при победа с 5: 1.

Лестър Сити

Клубът на Висшата лига Лестър Сити подписа Келечи на 5-годишна сделка през август 2017 г. Той беше подписан срещу предполагаема такса от 25 милиона британски лири.

В дебютния си мач за Лестър Сити той игра срещу арсенал и беше победен в последната минута с резултат 4-3.

Келечи Ихеаначо щастлив и горд в своята Джърси на Лестър Сити Джърси

Първият му резултат за отбора е в мач срещу Лийдс Юнайтед в купата на EFL. Мачът доведе до равенство.

Келечи е и първият футболист в историята на английския футбол, на когото е даден гол гол заради VAR, тъй като той е неправилно изключен като офсайд при втория си гол.

Голът помогна на Лестър Сити да спечели над Флитвуд Таун във ФА Къп.

Международна кариера на Келечи

Келечи играе за страната си Нигерия от 13-годишна възраст.

Първото му голямо участие в международно състезание е на африканското първенство U-17 през 2013 г., което се проведе в Мароко.

Келечи показа брилянтните си умения, докато вкара хеттрик в мач срещу Ботсвана. Той посвети целта си на майка си, която за съжаление почина два месеца преди мача.

Келечи

Келечи с нигерийския национален отбор

Iheanacho помогна на отбора да достигне до финала на състезанието, но не можа да спечели срещу Кот д'Ивоар и в крайна сметка загуби мача.

В Световната купа на FIFA U-17 през 2013 г. Келечи изигра огромна роля за Нигерия. Той също така спечели наградата 'Златна топка', а Нигерия спечели състезанието.

В състезанието Келечи асистира за видени голове и вкара общо шест гола, включително този на финала.

Той също така играе на Световното първенство по футбол U-20 през 2015 г., което се проведе в Нова Зеландия, и участва в две игри.

В квалификационната игра на Купата на нациите на Африка през 2017 г. Келечи стартира като старши и част от старши отбор за първи път, също като част от националния отбор на Нигерия от 30 мъже в Мондиал 2018 на Русия.

Kelechi Iheanacho: Личен живот, нетна стойност и приятелки

Ихеаначо имаше тежко детство, тъй като мечтаеше да играе футбол и с удоволствие го правеше дори в детството, но не беше финансово способен да играе или дори да го гледа правилно.

В много инциденти, свързани с детството му, той казва, че трябва да плащат, за да гледат Висшата лига и въпреки че има телевизор, той не може да го гледа у дома.

Келечи

Начо с по-малкия си брат в дома си в Имо, Нигерия.

Освен това той често трябваше да се промъкне в помещенията, където те показаха играта, и да я гледа, преди да открие и изрита от мястото.

Нигерийската суперзвезда обожава автомобилите и кара Range Rover. Всъщност той притежава и множество коли като Mercedes в допълнение към Range Rover.

Освен това Келечо живее в луксозния си дом в Имо, Нигерия, по време на извън сезона и Лондон по време на сезона на мачовете.

Braxton Berrios Bio: Нетна стойност, статистика, съпруга, колеж и националност >>

Говори се, че се среща с риалити телевизионната звезда от нигерийския Биг Брадър Хлое Бусайо, въпреки че нямаме никакви доказателства по този факт.

Kelechi Iheanacho- Често задавани въпроси

1. Женен ли е Келечи Ихеаначо?

Няма доказателства, които да твърдят този факт; Не знаем за семейното му положение.

2. Каква е нетната стойност на Kelechi Iheanacho?

Келечи е богат футболист и има приблизителна нетна стойност от 20,9 милиона евро.