Евро Купа

Уелс 2-0 Турция: Бейл и Рамзи помогнаха на Уелс да спечели

Какъв Филм Да Се Види?

Уелс предприе решаващата стъпка за класиране за втория кръг на Евро 2020, тъй като победи Турция след зашеметяващо събиране в Баку.

С тълпа от над 30 000 в азербайджанската столица, успешно изпълняваща турската домакинска игра, Уелс отговори на дух на враждебност с мощен, обиден дисплей. Те се отвориха за своите противници по желание.

След поредица от пропуснати шансове през първата половина на неспокойния сезон, Гарет Бейл изигра брилянтен пас в турското отбранително сърце за Арън Рамзи , който свали топката и завърши добре.

Въпреки че Турция се завърна силна, Уелс пропусна отлична възможност да засили преднината си, когато капитан Бейл изпълни дузпа над гредата.

Имаше случайни сътресения в уелската отбрана, тъй като те се съпротивляваха на турското нашествие. С Дани Уорд правене на значителни икономии твърде късно, за да се отрече Мерих Демирал .

Но Конър Робъртс удари ъгъл в дълбочината на контузията, за да подсили победата на Уелс с четири точки, като един мач остава в груповата фаза.

кога завърши колежът на Peyton Manning

Финалната среща ще бъде в Рим в неделя, където те ще се изправят срещу фаворити от група А в Италия, които ще се изправят срещу Швейцария по-късно в сряда.

След равенство 1: 1 с Швейцария в първия им мач миналата събота. Уелс ще следи отблизо събитията на Stadio Olimpico, тъй като мачът може да окаже огромно влияние върху надеждите им за достигане до последните 16.

Но независимо от събитията в Рим, това впечатляващо представяне и резултат срещу Турция бяха подсказани от мнозина. Преди този турнир като потенциални тъмни коне отбеляза забележителна трансформация от Робърт Пейдж ‘S страна.

Уелс се трансформира.

Уелс беше бездействащ, често разделен при първото си равенство 1: 1 с Швейцария в събота. Но те не направиха никакви промени в мача. Те бяха неузнаваеми.

Бейл и Рамзи, непознати срещу швейцарците, бяха силно ангажирани от самото начало и бяха свързани с положителен резултат.

Шкиперът Бейл откри, че Рамзи е натоварен с топката в шестата минута. И след като се обърна вътре Каглар Союнку , изстрелът на полузащитника на Ювентус към близката греда бе спасен от Угуркански Какир .

След като Бейл размени крила с Даниел Джеймс, абсолютна заплаха за турската отбрана, в уелската игра имаше цел и бързина, които липсваха в първата им игра.

Уелс преобрази играта си (Източник: Уелс онлайн)

Те винаги отваряха възможности, където Джеймс пресече Кифер Мур, който напредна преди друг Бейл чрез топка, изправи Рамзи, който се втурна и отправи удар над гредата.

Ако имаше някакво пълзящо усещане, че тези пропилени възможности някога ще се върнат, за да хапят отбора Уелс. Тези страхове трябваше да се улеснят, когато звездната им комбинация се появи на третия път на питане.

Бейл взе владението близо до половината път, видя как Рамзи нахлу зад зад отбраната на Турция. И той разбра, че неговият съотборник с експертно премерен чип.

Нещо повече, контролът на Рамзи над играта беше с еднакво качество, както и ниският му завършек.

Бейл пропусна дузпата.

С късмета да не изостава, но се възхищава от силна и влиятелна тълпа в Турция-Азери, Турция беше създадена по много атакуващ начин през второто полувреме със защитници и крила напред.

Капитанът Бурак Йълмаз имаше отличен шанс да изравни за девет минути през второто полувреме, когато Каан Айхан удари топката в района на Уелс. Но нападателят на Лил се появи отблизо.

Това беше един от многото опити на Турция в момент на огромен натиск. И след съпротивата на Уелс също беше позволено да увеличи аванса си в играта.

Бейл пропусна дузпата (Източник: Метро)

Бейл заведе Мехмет Зеки Челик в наказателното поле и когато турският защитник закачи крак, избута топката пред себе си и я изпусна.

Реферът Артур Диас посочи мястото и Бейл се засили, зашеметявайки своето нахлуване. Преди да нанесете дузпа над гредата.

Турция обаче все още не е завършила. Уордът спаси добре главата на мощния Демирал само с три минути. Но Уелс имаше последната дума.

Без да губи дузпата си, Бейл танцува в турската кутия за продължения. И сложи топката върху неуморния Робъртс, чието завършване в клиниката заглуши домашната публика. Освен това остави няколкостотин уелски фенове да празнуват дълго през нощта.

Бейл и Рамзи съживяват класическата комбинация от Уелс.

Тълпата, подкрепяща Турция от повече от 30 000, беше заглушена, така че при последния свирк в Баку. Можеше да чуеш само виковете на радост на уелските играчи.

Победата с 2: 0 в сряда беше най-добрият им мач и резултатът от Евро 2016 г. Това беше обнадеждаваща кампания, завършила на първия полуфинал в историята на Уелс.

Освен това Гарет Бейл и Арън Рамзи са играли водещи роли през онова златно лято във Франция. И под нощното небе на Евро 2020 звездите на Уелс искряха още веднъж.

Не винаги е било така. И двамата играчи трябваше да издържат периоди на разочарование от високите си стандарти.

Тъй като по време на последното европейско първенство те бяха възпрепятствани от наранявания или липса на редовни действия и с клубовете си.

Бейл и Рамзи съживяват класическата комбинация от Уелс (Източник: BBC)

Но в сряда вечерта Бейл и Рамзи призоваха духа на 2016 г. да изведе Уелс на полуфиналите на Евро 2020.

Дуото се смеси добре с началния гол на Уелс, като капитан Бейл предложи по-добър над защитата в Турция Рамзи да контролира и завърши с успех.

Докато Бейл тогава пропусна дузпа през второто полувреме. Но, не обезсърчен от неуспеха, той уреди Конър Робъртс да осигури дубъл в Уелс в продълженията.

Много е трудно да сравним играта от този сезон с тази от 2016 г. Но все пак е невероятно успешна, каза Бейл.

Ще се радваме на това, тази вечер и утре, а след това очакваме следващата игра.

Следващият мач ще бъде последният от група А, който ще се изправи срещу италиански лидери и фаворити на Stadio Olimpico в Рим.

За Рамзи играта ще има добавена стойност. Играейки клубния си футбол в Ювентус, той ще бъде на редовния си стадион Адзури.

Имаше и познаването на Баку. Голът му срещу Турция, брилянтна асистенция, уверен завършек, важността на момента беше като минаваща цел, за да изведе Уелс до зашеметяваща победа с 3: 0 над Русия в последния им отборен мач през 2016 година.

Рамзи беше избран за турнирния отбор същата година. И въпреки че това са все още ранните дни на летния сезон. 30-годишният младеж показва как може да стане и да отиде на значими събития.

Почувствах облекчение. Преди имах два шанса да отбележа, но първото полувреме днес беше по-добре, ние имахме повече контрол, каза той.

През второто полувреме също показахме добър характер и също мисля, че заслужаваме да спечелим.

Дадохме си отлична възможност сега. Предстои ни още една страхотна игра и сега сме в добра позиция.

Имам няколко съотборници на Ювентус, които играят за Италия, така че ще е добре за мен там. Но сега представлявам страната си и ще направим всичко, за да спечелим тази игра.