Не може да се отрече, че той е постигнал много успехи, за които мечтаят повечето мениджъри.

Роден в красивия град Сетубал, Португалия, Жозе Моуриньо е един от най -успешните мениджъри на всички времена. Баща му (Феликс Моуриньо) е професионален футболист, докато майка му работи като учител в гимназията.

Феликс Моуриньо играе футбол професионално и Хосе искаше да тръгне по неговите стъпки. Майка му обаче беше планирала нещо друго за него.

Хосе изпробва в различни португалски клубове, преди да получи кимване, за да се присъедини към старшия отбор на Belenenses.

Моуриньо играл за различни клубове в цяла Португалия по време на игралната си кариера.

Той откри, че му липсва физическа сила, както и креативност, за да стане изключителен футболист.

Майка му го записва в бизнес училище, което Хосе напуска същия ден. Учи спортни науки в Технически университет в Лисабон.

Освен спортни науки, той дори посещава различни курсове, свързани със спорта, организирани от Английската и Шотландската футболна асоциация.

Защо Хосе се нарича специален?

Хосе започва своята професионална мениджърска кариера от най-високо ниво с кратък стаж в Бенфика през 2000 г. Той успя само за девет мача и реши да се оттегли от поста си, защото беше сигурен, че новият президент ще го отстрани от работата.

Той се присъедини към португалския гигант Харбър през 2002 г. Отборът беше на осмо място, когато той пристигна, но те бяха на трето място в края на сезона.

През следващия сезон той спечели Висшата лига, Taca de Portugal и Суперкупата на УЕФА.

Той обаче не успя да постигне точното прилягане през следващия сезон. Току -що спечели Висшата лига и УЕФА Шампионска лига, но загуби останалата част от състезанията.

С броя на успехите, които постигна в Португалия, Роман Абрамович му предложи огромна сума пари да се присъедини към ФК Челси през 2004 г.

Той подписа тригодишен договор с Челси и по време на едно от интервютата за пресата той каза, че е Специалният. , което накара пресата да започне да го нарича с това заглавие.

Винаги жива мениджърска кариера на Жозе Моуриньо

Хосе е спечелил всичко, което повечето мениджъри мечтаят да постигнат. Той е печелил трофей във всеки клуб, който е управлявал досега, с някои изключения.

Жозе Моуриньо в Челси

По време на пресконференция преди мача на Висшата лига на Барклайс между Челси и АФК Борнмут на тренировъчния терен на Челси на 4 декември 2015 г. в Кобъм, Англия.

Той има общо 22 вътрешни титли в Португалия, Англия и Испания. Докато едновременно печели 4 европейски състезания.

Той е спечелил 43 индивидуални мениджърски награди, не само с екипи, които много мениджъри биха искали да имат.

Какво се случва с Хосе в Тотнъм?

Жозе Моуриньо в момента е в четвъртото си заклинание във Висшата лига. Той се присъедини към Тотнъм на 20 ноември 2019 г.

Жозе Моуриньо Мениджър на Тотнъм

Жозе Моуриньо е назначен за мениджър на Тотнъм. (Източник: Тотнъм Хотспур)

Имаше безброй слухове, че Хосе и играчите на отбора не виждат очи в очи с неговата тактика. Харесващите Деле Али и Дани Роуз и други изявени играчи не са доволни от лечението на Хосе.

Тотнъм не е печелил сребърни съдове от 13 години, което вероятно ще продължи още няколко години.

Въпреки че Хосе беше привлечен в отбора, за да им помогне да спечелят нещо, с начина, по който отборът е в момента, е малко вероятно Хосе да остане мениджър, който да помогне на Тотнъм да печели трофеи.

Отборът в момента е на 8 -мо място в таблицата на Висшата лига с 45 точки. Те са спечелили само 13 мача в първенството и са вкарали мизерните 47 гола, което е значително ниско за отбор от стандарта на Тотнъм.

Екипът е изправен пред тежки наранявания като Хеунг-Мин-Сон и Серж Орие.

Сон и Кейн се оказаха един от най -смъртоносните дуота в лигата, като комбинираха, за да вкарат 13 гола, което се равнява на рекорда, поставен от Алън Шиърър и Крис Сътън за 25 години.

Загубата от дерби, която ще преследва Тотнъм

Неотдавнашното лондонско дерби, което се случи между Арсенал и Тотнъм се оказа един от най -вълнуващите и интензивни мачове от дълго време.

е Бил Кауър, женен за кралица v

Тотнъм водеше мача с неуважително, но красиво попадение на Рабона от Ерик Ламела.

Имаше сериозна липса на интензивност сред играчите на Тотнъм.

Според Хосе, Те са били бедни в защитата; нямаше креативност в играта. Някои от играчите се „криеха“ в играта.

Арсенал започна мача без своя капитан Обамеянг, който беше отстранен от отбора от Микаел Артета по дисциплинарни причини.

Прочетете също: Pierre-Emrick Aubameyang отпадна от Арсенал >>

Мартин Одегард , който в момента е под наем от Реал Мадрид, завърши мача точно преди първото полувреме.

Odegaard вкара първия си гол във Висшата лига за Арсенал в игра, която е една от легендарните игри на лигата.

С равенството 1-1 домакините (Арсенал) бяха във форма и започнаха по този начин още от втората част.

Домакините получиха дузпа в 64 -ата минута, след като Санчес фаулира Александър Лаказете в наказателното поле.

Макар че Жозе Моуриньо смята, че дузпата е нарушение на дузпите, VAR и официалният представител на мача Мишъл Оливър го смятат за точен удар за Арсенал.

Александър Лаказет , който замени Aubameyang, изпълни точков удар и взе преднината на Арсенал в играта. Арсенал поведе от домакините 2-1; Тотнъм търсеше техния изравнител.

Уви, те не можаха да намерят еквалайзера навреме. Ерик Ламела получи червен картон в 76 -ата минута.

Тъй като бяха до 10 мъже, те не можеха да се съсредоточат изцяло върху отбелязването, но трябваше да отклонят вниманието си към защита от запалените от Арсенал.

Нито един мениджър не иска да загуби дерби мач. С тази загуба Арсенал изглежда все по -подмладен от Тотнъм и изостава само на 4 точки.

Може ли Жозе Моуриньо да се върне след загубата?

Тотнъм ще пътува за Хърватия, за да се изправи срещу Динамо Загреб във втория мач от мача си от Лига Европа.

Хосе със сигурност ще внесе някои промени в състава и отбора, за да финализира позицията си на четвъртфиналите на европейското състезание. В момента те водят с 2-0.

Има надежда за лондончани, тъй като те получиха новината, че тяхната сензация в полузащитата, Джовани Ло Селсо, ще се върне в състава за европейския мач.

Хосе изглежда доволен от това как Ло Селсо се представи по време на три тренировки с отбора и се стреми да му даде оптимално време в мача им срещу Динамо Загреб.

Другото основно нещо, което се отнася до Хосе, ще бъде липсата на Heung-Min-Son.

Въпреки че Тотнъм води с 2-0, те все пак ще се изправят срещу отбор, който ги изплаши по време на първия мач. Хосе няма да се задоволи със загуба и ще очаква с нетърпение да спечели мача.

Тотнъм излезе

Насочва се към Хърватия с 2-0 пред Динамо Загреб , се очакваше от Тотнъм да излезе с победа.

О, колко сбъркахме. Мачът завърши 3-0 за домакините след продължения.

Първата половина на играта беше малко бавна по отношение на стила на игра на Хосе, но играта се обърна отново през второто полувреме.

Мислав Оршич of Zagreb беше първият човек, отбелязал в играта, което даде на домакините малко надежда да се върнат в играта. С инерцията на тяхна страна те натискаха все по -трудно да вкарат отново гол.

Домакините завързаха мача в 82 -ата минута, с чудесен гол Мислав Оршич , който вкара и първия гол.

Мачът завърши 2-2 и се насочи към продължения. В 106-ата минута на играта Оршич завърши своя хеттрик и даде на домакините заслуженото преднина.

След това Динамо се защитаваше за живота си, докато Тотнъм гледаше да изравни играта и да я отведе до дузпите.

Уви, това не можеше да се случи и те бяха победени общо 3-2 от по-добрата страна.

кой е момичето на добро утро футбол

Това е една от най -шокиращите загуби в управленската история на Хосе и в резултат на това неговата страна е извън конкуренцията.