Футбол

Man City стигна до полуфиналите на FA с печеливш резултат 2: 0 над Everton

Манчестър Сити все още е на път за четворката, тъй като късните резултати на IIkay Gundogan и Kevin de Bryune при победата през второто полувреме над Everton в Goodison Park на 20 март

Евертън изправи силна защита срещу Ман Сити. Италиански треньор Карло Анчелоти знаеше срещу кого са изправени.

Седмо място в таблицата на Висшата лига, те започнаха да работят усилено, за да спечелят трофей, който им се изплъзва от 1995 г. По това време те победиха Ман Юнайтед във финала за ФА Къп.

който е женен за Ръсел Уестбрук

Във вчерашния мач, IIKay Gundogan и Кевин Де Брюн отново блесна.

Преди това те вкараха за Ман Сити на 16 март, осигурявайки мястото на Гражданина в четвъртфиналите на Шампионската лига.

Гундоган отбеляза първия гол за Ман Сити през второто полувреме (Източник: Sky Sports )

Те превъзхождат и този път. В рамките на шест минути от второто полувреме и двамата играчи направиха два гола, задвижвайки Сити към полуфиналите на ФА.

Това показва, че гражданите могат да постигнат четворката, т.е. ако продължат да печелят последователни игри.

The Полуфинали на ФА тегленето ще се проведе в неделя в 17.45 ч.

Man City във владение през първото полувреме, въпреки че няма голове от нито един от отборите

Поради тактическата игра на Евертън, поддържаща водоустойчива крепост за непреодолимите граждани, първото полувреме беше без цел.

И все пак Ман Сити доминираше в играта с 209 подавания в сравнение със 17-те на Евертън през 25 минути в един момент.

Планът за игра на Анчелоти проработи през първото полувреме, тъй като гражданите бяха предизвикани, когато се опитваха да пробият пас през защитата на 'сините'.

Треньорът се надяваше непроницаемата им отбрана и търпеливата позиция на Сити да създадат благоприятен климат.

Стратегия, която е успешна за Евертън, тя се фокусира върху определени фигури.

Въпреки че цялостното им представяне във Висшата лига не е равностойно на най-добрите претенденти, те се справиха доста добре в Купата на Англия, особено като спечелиха реномирания Тотнъм с резултат 5-4.

Шансът наистина дойде и съвсем близо. Но заглавката на Yerry Mina беше изчистена от Александър Зинченко за разочарование на Анчелоти.

Майкъл Охър има ли бебе

Опитът на Доминик Калвърт-Люин също не се осъществи.

Макар че Жоао Вирджиния беше третият вратар на Евертън с по-малко опит, той успя да запази представянето си. Поради Джордан Пикфорд и Робин Олсен бидейки ранен, 21-годишният португалец, който има качествени черти, ги замени.

Карло Анчелоти говори Sky Sports :

Мисля, че моите играчи се подобриха много през този сезон и играта днес показа, че има различно качество, но със силна концентрация, добра организация в защита, можем да се състезаваме. Към момента Ман Сити не е нормален отбор; те са най-добрите.

Играхме играта, която искахме да играем. Не отстъпихме място, но те са най-добрият отбор и имат най-добрата пейка в света, както се казва BT Спорт .

Второто полувреме носи две печеливши гола за Сити

Ман Сити повдигна играта си през второто полувреме.

Фернандиньо намерен Стерлинги безплатно след свирепо пробиване през защитата на Евертън; изстрелът му обаче е отклонен от Вирджиния с почукване на пръсти.

Фил Фоден също го пусна от ръба на кутията, но беше решен от Мейсън Холгейт . Изстрелът му дойде само на няколко сантиметра ширина от стълба.

Гундоган успя да улови с бърза реакция и нисък наклон Лапорт Ритник, който Вирджиния беше блокирал първоначално.

Германският халф вкара 16-ия си гол за сезона, което го направи втори за седмицата.

Пеп Гуардиола запази нападателите и играчите на ас за последно. Именно този решаващ ход на смяна направи победния втори гол за Сити.

Родри , De Bruyne и Рияд Махрез бяха на борда и експлозивното подаване на триото изравни резултата за този ден.

В 90-ата минута Де Брюйн нанесе чист удар покрай Вирджиния, който получи пас от Родри чрез Махрез.

Everton’s Ричарлисън и Андре Гомеш се опитаха да отбележат, но не донесоха никакви голове за своя отбор.

Пеп Гуардиола разказа Sky Sports : Честно казано, от последната международна пауза, ние играхме 39, спечелихме 34, завършихме две, загубихме три, един от тях беше Порто на гости, когато вече се класирахме.

Нямам думи, които да изразя това, и в този период, след една игра, дори не можем да се насладим, защото три дни по-късно има друга.