Баскетбол

Джоел Ембиид да пропусне две седмици поради травма на коляното

Според ESPN , Играчът на Филаделфия 76ers Джоел Ембиид получи костно натъртване на лявото коляно при победата в петък над Washington Wizards и вероятно ще пропусне две седмици.

Ембиид падна тежко на лявото коляно след потапяне и легна на корта няколко минути. Тълпа от играчи заобиколиха Embiid, на който присъстваше треньорът на отбора Кевин Джонсън.

Накрая той накуцва сам до съблекалнята, пише The Athletic.

Джоел Ембиид, професионален баскетболист

Нараняването на Embiid се оценява за възможните му ефекти. Поради силно натъртено ляво коляно, Джоел Ембиид беше принуден да напусне играта в петък.

Embiid е силен претендент за наградата Kia MVP през този сезон. Но забавеният му дебют през второто полувреме бе помрачен от плашеща катастрофа, която го накара да разшири лявото си коляно.

Според ESPN и The Philadelphia Inquirer, ЯМР не показаха вътрешни щети.

Стив Харви близнаци Бранди и Карли

Ембиид и Тобиас Харис проведоха двуличен мач по дясното крило с останали 6 1/2 минути през третия период; „дай-и-дай-върви“, който остави средата на Sixers с права пътека.

Embiid изскочи до ръба за чудовищен шлем, побеждавайки смело, но неефективно предизвикателство от Garrison Mathews, който премина покрай базовата линия.

Когато Embiid кацна, левият му крак сякаш се наведе надолу и 7-кракът се смачка в агония, когато треньори се втурнаха към полето. Накрая той се завърна в съблекалнята с 23 точки, седем борби, три асистенции и две блокади само за 20 минути.

Той просто падна неловко, Треньорът на Филаделфия Док Ривърс заяви след загубата.

Когато се качи да натопи топката, реших, че има някакъв щрих. Предположих, че е загубил равновесие и е паднал.

Джоел ембиид току-що се върна след задължителната си карантина

След като пропусна мача на звездите на НБА в неделя и първия мач на 76ers в четвъртък, Embiid се завърна да играе в петък. Това се дължи на процедурите за проследяване на докосване COVID-19.

Той остана в карантина през последните седем дни и получи лабораторен PCR отрицателен резултат по-рано в петък. По същия начин четирикратният All-Star беше в стартовия състав във Вашингтон, отбелязвайки седмия си пореден ден с отрицателни чекове.

Въпреки това неговият съотборник и защитник на звездите Бен Симънс все още няма разрешение да се завърне. За това той ще изисква още един ден чисти тестове, за да може до събота.

В началото на неделя, Embiid и Simmons са били представени на бръснар във Филаделфия, който е бил положителен за коронавирус. Когато пристигнаха в Атланта за All-Star уикенда, нито един от играчите не се свърза с останалите All-Stars.

Въпреки че загубиха както Embiid, така и Simmons, Sixers разбиха Bulls 127-105 в първия си мач след All-Star почивката в четвъртък в Чикаго.

В 30 мача през този сезон Embiid, който навършва 27 години във вторник, има средно 30,2 точки и 11,6 борби. В 31 мача 24-годишният Симънс има средно 16,1 точки; 7.9 борби и 7.6 асистенции.

Заслужава да се прочете: Джери Рейнолдс: мениджър на НБА, House, Net Worth & Wife >>