Евро Купа

Англия се изправя срещу Италия на еврофинала след победата в сряда

Какъв Филм Да Се Види?

Уембли: Англия влиза на финала на Евро 2020 след спечелването на резултат 2 - 0 над Дания на 7 юли

Това беше дълъг и трудоемък път за националния отбор на Англия.

Нещо, което звучи като приказката за Одисеята на Омир. Но за Трите лъва чакането е повече от пет десетилетия.

Последният международен турнир, който спечелиха, беше финалът на Световната купа през 1966 г. срещу Германия.

Със сигурност това беше дълъг път за отбора.

И Англия и нейните хора сега очакват силно финалния мач на 11 юли.

Изправени са срещу Италия в тежка категория.

Несъмнено за шефа на Англия Гарет Саутгейт и неговите играчи, това беше момент на триумф, че оттогава те непрекъснато работят.

Те са постигнали подвиг, който никоя друга страна от Англия не е постигнала досега.

Те стигнаха до финала на европейското първенство.

Англия срещу Дания: втори полуфинал на Евро 2020 | Новини от Euro2020 | Ал Джазира

След 55 години чакане, отборът на Англия вече може да мечтае за възможност да спечели трофея на европейското първенство (Източник: Al Jazeera)

Голове и за двата отбора

Вибрацията на Уембли беше електрическа. С присъстващите над 60 000 фенове беше атмосфера, която стадионът не беше усещал отдавна.

Играта на датския национален отбор беше не по-малко плашеща и Англия се пребори с датския динамит.

Преди началото на мача, Хари Кейн , капитанът на Трите лъва, надарен капитан на Дания, Саймън Кяер , с фланелка, на която е релефно името на Ерикен и не. 10.

Значителен и уважителен жест от страна на отбора на Англия.

Появиха се няколко възможности и за двата отбора да вкарат първия начален гол през първото полувреме, но това беше датчани Микел Дамсгаард който най-накрая успя. И каква цел!

Беше брилянтен удар с точност и сила от свободен удар и вратарят на Англия Джордан Пикфорд нямаше шанс.

След малко дойде ред на Англия. Рахийм Стерлинг изравни резултата, след като Кейн направи откриване със Сака.

Нямаше време за датски вратар Каспер Шмайхел и Стерлинг се възползва да се включи.

Стърлинг отбелязва изравнителния гол за отбора на Англия през първото полувреме (Източник: https://twitter.com/sterling7)

Резултатът на Kane’s води до Англия

Напрежението се натрупа след първото полувреме. При равен резултат 1 - 1 зрителите бяха залепени за играта.

Това, което щеше да се разиграе в следващите 45 минути, беше нервно разстройство и за двата отбора натискът беше натоварен.

За Англия беше от изключителна важност те да запазят своята позиция.

Те бяха напълно смазани, след като загубиха полуфиналите на Световната купа в Москва през 2018 година.

Те също не успяха да се справят на Световната купа Italia 90 и Евро 96.

Но във вчерашната игра те бяха готови да отбележат. Те изиграха добре, отговаряйки на квалификациите на финалист-претендент на Евро 2020.

Психически те бяха насочени и демонстрираха своята сила и устойчивост, докато продължаваха да отблъскват датската защита.

Но когато часовникът отмина, резултатът остана равен и мачът продължи напред с 30 минути допълнително.

Тогава дойде моментът на възможността. След проверка на VAR, наказание бе дадено на Стерлинг, защото Йоаким Маеле се справи с халфа на Ман Сити.

След това Кейн се възползва максимално от това и вкара за Англия на рикошета, за ужас на Шмайхел.

Кейн Джубилант, докато отбелязва печелившата цел за Англия в полуфиналите на Евро 2020 срещу Дания (Източник: twitter.com/HKane)

Английският екип прави история

Без съмнение Трите лъва направиха вчерашния мач незабравим: за себе си и Англия.

Преминаването през нов провал би било огромно разочарование за тях и техните фенове.

Кейн игра енергично и яростно и резултатът му беше от решаващо значение за влизането на отбора му в полуфиналите на Евро 2020.

Той, заедно с други играчи на отбора, ще трябва да бъдат на върха в играта си, ако искат да дадат възможност на италианския отбор да играе.

Италианци Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи са двама страховити играчи от централната защита, с които отборът на Англия ще трябва да се бори.

Стерлинги и Хари Магуайър са ключови за играта, която ще се играе в неделя. И двамата са готови за еврофинала.

Мениджърът на Англия Гарет Саутгейт разговаря ITV Спорт : Толкова се гордея с играчите. Това е невероятен повод да бъдеш част от. Феновете бяха невероятни цяла нощ и знаехме, че няма да е просто ... казахме на играчите, че в даден момент ще трябва да покажем известна устойчивост и да се върнем от някои неуспехи. Направихме това тази вечер.

Когато изчакате толкова дълго, колкото трябва да преминем през полуфинал, играчите - имайки предвид ограничения международен опит на някои от тях - са свършили невероятна работа ...

Дания бит, но все още стои висок

Датчаните бяха емоционални за загубата от отбора на Англия.

Но те знаеха, че заеха много силна позиция като качествени играчи в паметния четвъртфинал на Евро 2020.

Те бяха заслужили овациите, които получиха след играта.

Англия се пребори с датския динамит, тъй като последният завладя топката.

След Кристиан Ериксен Сърдечният арест по време на мача срещу Финландия е дълбока тъга и сърце за тях.

Но шефът на Дания DenKapser Hjulmand и неговият отбор се представиха изключително добре въпреки предизвикателствата.