Играчи

Воини без три титуляра: Стеф, Грийн и Уигинс победиха Пеликаните

След като спечели мястото за игра, нямаше голям натиск за Уориърс в мача тази вечер срещу Ню Орлиънс Пеликанс.

Тази игра няма голямо влияние върху класирането на Западната конференция.

Но мачът срещу Мемфис Гризлис решава семената №8 в неделя в Chase Center.

Така че „Уориърс“ нямаха голям натиск да спечелят мача срещу Пеликаните.

Но „Уориърс“ влязоха в корта без трима от основните си титуляри.

Според източника Стивън Къри, Дреймънд Грийн, и Андрю Уигинс излизат срещу Пеликаните, за да ги отпуснат.

Така Warriors излязоха на корта с Jordan Poole, Nico Mannion и Mychal Mulder в ротацията с Jordan Bell, който игра за първи път този сезон, след като подписа с Warriors.

Въпреки че без главните титуляри, Уориърс все пак победи Пеликанс от Ню Орлиънс със 125-122, давайки им петата си поредна победа.

Уориърс поведе през първото полувреме, което доведе до победата през последната четвърт.

Силен старт от Warriors.

Кевон Луни започна четвъртината с лаупинг, а Пеликанс отговори в три точки на Никеил Александър-Уокър.

И Mychal Mulder нокаутира тройка, като поведе вдясно.

След това Уили Ернангомес пусна джъмпер над Луни, който го пазеше, за да завърже играта минута в играта.

И двамата завършиха равенство 8-8 с оставащо 9:25 в четвърт.

Тогава Warriors Jordan Poole кара към кошницата, за да пусне едно забиване.

Впоследствие Воините взеха четири точки, за да поведат над Пеликаните. След това Мълдър пусна тройка, за да удължи преднината.

'Уориърс' продължиха с 9: 0 до 7:12 часа, преди Ерик Бледсо да пусне джъмпер, за да отбележи за Пеликаните.

Подаването на Хуан Тоскано-Андерсън към Джордан Пул за кофата даде преднина на Уориърс с 9 точки преди средата на четвърт.

Те бяха 15-19, влизащи във втората половина на първото тримесечие.

Скоро „Уориърс“ с пет точки, докато „Пеликанс“ вкара четири точки през това време с 5:05, останали в четвърт.

След това Кевон Луни добави резултат с полагане, удължавайки преднината до седем точки.

След това Ерик Бледсо отговори веднага с джъмпер от линията за свободно хвърляне.

На което Пул отговори с тройка.

Ерик Бледсо и Ернангомес кофа намалиха преднината в рамките на шест точки.

Ернангомес, след като се разположи веднага след това, намали преднината до четири точки с три и половина, за да играе.

Уориърс обаче продължиха горещата си стрелба, като Пул отбеляза тройка.

И Нико Манион пусна тройка веднага след това, давайки 10 точки преднина с около минута и половина за игра.

След това Мълдър събори още една тройка за воините, с което довежда играта до 28-41.

Тримесечието завърши с кофата „Пеликанс“, които преобърнаха преднината с 32-41 в последните секунди на тримесечието.

41 точки на Голдън Стейт през тримесечието бяха върхови за сезона и общо шестото тримесечие на отбора с 40 точки.

Изобщо не опитахме през първото полувреме, каза треньорът на Пеликанс Стан Ван Гунди. Не се опитвахме, не се фокусирахме, не полагахме никакви усилия.

'Уориърс' продължиха да доминират през второто тримесечие.

Нико започна втората четвърт с тройка, удължавайки аванса с 12 точки 30 секунди в четвъртината.

Пеликаните показаха страхотно движение на топката, давайки топката на Диди Лузада за тройка, за да отговори на Уориърс.

След това Нико отсъди фаул, отбелязвайки полагане при подаването на Джордан Бел за десния защитник на Уориърс.

Забиването на Мълдър от улицата на Нико даде друга кофа за Воините.

И двата отбора се разписаха напред и назад с Уориърс с 11 точки предимство 2:41, останало за игра през четвъртината.

Пул вкара още една кофа за 'Уориърс', като след това увеличи аванса до 13 точки.

След това Джеймс Джонсън отвърна с поставяне на другия край.

След това Кент Баземор удари джъмпер.

Това донесе на Уориърс 53-68 с по-малко от две минути за игра.

Комбото на Пул и Бейзмор даде още една кофа на Воините.

По същия начин пасът на Пул към Мълдър зад линията с три точки показа още една кофа, завършвайки четвърт 75-57 с Уориърс с 18 точки предимство.

Пеликаните се завръщат след полувремето.

Навлизайки в третата четвърт, Пеликанс изостана с 18 точки, но въпреки това Пеликаните продължиха да се борят, вкарвайки три точки в началото на тримесечието.

След това Наджи Маршал допусна фал, който се заби в джантата, като даде още една кофа на Пеликана, като намали преднината до 13 точки.

След това Баземор открадна топката от Пеликаните, давайки кофа на Уориърс с Мълдър, който вкара лапа.

Джеймс се срина след като хвана рикошета и Пеликаните призоваха за изчакване след това.

Уориърс все още има 14 точки преднина над Пеликаните наполовина в третата четвърт.

Те бяха 75-91 с 3:09, останали да играят през четвърт.

След това Уокър вкара лапа за Пеликаните, на което Тоскано-Андерсън отговори с едно забиване на Нико Манион зад задната стотинка.

Уениън Габриел удари тройка, за да изведе играта в рамките на осем точки с по-малко от минута за игра.

След това те намалиха преднината отново в рамките на шест точки, останали 13.8 секунди на часовника.

Но „Уориърс“ приключи четвъртината с тройка в последните няколко секунди, като взе девет точки преднина в четвъртата четвърт.

Цялата суматоха в четвъртата.

Пеликаните започнаха да се ускоряват, след като достигнаха до шест точки в третата, докато Уориърс се опитваха да запазят преднината си над Пеликаните, след като загубиха двуцифрената преднина.

Бел улови отскока и подаде към Мълдър за тройка, откривайки четвъртата четвърт за Уориърс.

След това Mannion подаде на Alen Smailagic за тройка, за да даде на Warriors още една поредна кофа, което доведе аванса до 12 точки.

След това Джексън Хейс вкара скок за Пеликаните.

Те бяха 101-110 с 8:52 останали на часовника.

След това Мълдър вкара лайп, докато Хейс направи фал, вкарвайки кофа на другия край.

Пул вкара тройка веднага след това.

Пеликаните все още изпреварваха Уориърс по средата на четвъртината. Пул вкара джъмпер с фен на Уориърс, който аплодира на заден план, след като отпадна високите си точки в кариерата.

След това преднината намали до 8 точки с около пет минути останали на часовника.

Манион беше блокиран на ръба, а Пул загуби топката веднага след това даде шанс на Пеликанс да се откупи

Хейс се възползва, но пропусна, но Уениън Габриел изпусна кофата при пропуска си, вкарвайки играта в рамките на четири точки с оставащи три минути и половина.

Уориърс направи поредната грешка, когато Бейзмор пропусна поставяне, давайки още една кофа на Пеликаните, тъй като Наджи Маршал отбеляза на другия край.

Мачът стигна до 117-119 с 2:15 на часовника.

Nickeil най-накрая даде преднина на Pelicans в играта с тройка на подаването на Kira Lewis Jr.

Но Пашал отбеляза пропуска на Манион с останали 33,1 секунди на четвъртината.

Скоро Nickeil взе топката, шофирайки от другата страна, но бе блокиран от Bell при първия опит, но вкара право обратно, за да върне преднината.

Пул след това отбеляза полагане при подаването на Манион, като поведе за Уориърс.

Уокър се опита да изпусне кофата, но се провали и Баземор хвана топката, подаваща към Пашал, преди да излезе от корта с топката, която поддържаше топката жива с 2,4 секунди, останали в играта.

Тогава Пул отхвърли последните си две свободни хвърляния, давайки на Уориърс три точки преднина над Пеликаните.

Страхотна нощ за младежите на Воините.

Играта бележи третия мач на Warriors-Pelicans за последните две седмици, но този придоби по-различен вид с най-добрите играчи от двата отбора, които седяха този.

С отстраняването на Пеликаните от споровете след сезона, Пеликаните седнаха на Цион Уилямсън, Лонзо Бол, Брандън Инграм и Стивън Адамс, за да позволят на по -младите си играчи да се развиват.

А „Уориърс“ отпочинаха от главните титли: Стивън Къри, Дреймънд Грийн, и Андрю Уигингс за сблъсъка в неделя с Мемфис Гризлис, който определя осемте, класирани в Западната конференция.

В резултат на това „Уориърс“ ще имат нужда само от една победа, за да получат място за игра в плейофите на НБА, ако победят „Гризлис“.

Тази вечер мачът без титуляра позволи на няколко играчи на Warriors да играят продължения.

Те се възползваха напълно от това и някои дори направиха кариерата си върхова.

Сред тези играчи бяха дуото от задната част на Джордан Пул и Мишал Мълдър.

Както двамата, дуото отбеляза най-високите си точки в кариерата.

Пул оглави „Уориърс“, отбелязвайки 38 точки в кариерата си и стреля 12 за 22 в първото си кариерно изпълнение с 30 точки и трети пореден мач с 20 плюс точки.

Това също след като Пул накуцваше до съблекалнята с 9:52, останали през третата четвърт, но се върна, след като уви лед около глезена.

След това той завърши с високи точки в кариерата, заедно с 4 борби и 6 асистенции.

Той се върна в огън, Голдън Стейт Мишал Мълдър каза за Пул, който свири на нежен глезен. Мисля, че това просто говори за неговата твърдост и характер и волята му за победа. Това е нещо, което той има и е впечатляващо.

Дори треньорът Кер изглеждаше изумен след завръщането си от контузията.

Винаги се ужасяваш, когато някой падне със свит глезен, защото просто не знаеш колко е зле, но за щастие не беше толкова лошо, каза треньорът Стив Кер. Наистина бях изненадан, когато се върна в играта.

Не само Джордан Пул, но и всички останали играчи също блестяха с пиесите си.

Самият Мишал Мълдър се отказа от нов кариера, вкарвайки 28 точки, 2 борби и асистенция.

По подобен начин Кент Бейзмор падна с 14 точки с 4 борби и със спасяването на топката, което донесе на Уориърс победа.

Нико Манион от друга страна загуби 11 точки, 8 борби и 7 асистенции.

Той записа най-високи борби и асистенции в кариерата си в 32-ата минута извън пейката.

Ерик Пашал оглави пейката на „Уориърс“, отбелязвайки 12 точки, след като се завърна от контузията, като пропусна последните 20 мача.

Хуан Тоскано-Андерсън отпадна с 9 асистенции до кариерата си, заедно с 9 точки и 9 борби.

Междувременно Джордан Бел направи първото си участие като воин от 10 юни 2019 г., мач 5 от финалите на НБА, след като подписа с Уориърс в четвъртък.

Той завърши с пет борби, две асистенции и две блокади за 15 минути от пейката.

От друга страна, някои от играчите на Пеликанс също блестяха без ключовите си играчи.

Никеил Александър-Уокър падна с 30 точки, водещи при Пеликаните, след като набра инерцията в хода на играта.

Той завърши с 5 борби и 4 асистенции.

По същия начин, Наджи Маршал падна с 20 точки с 13 борби двойно-двойно, заедно с 3 асистенции.

Уили Ернангомес отбеляза 10 точки заедно с 9 борби.

Ерик Бледсо отбеляза 11 точки с отскок и 4 асистенции в 16 минути.

Джаксън Хейс водеше на пейката, отбелязвайки 19 точки и 8 борби, докато Уениън Габриел падна с 14 точки с 6 борби и 2 асистенции от пейката.

Пеликаните са домакини на Лейкърс в неделя вечер, докато Воините са домакини на Гризлис в неделя следобед със засаждане на залог.