Футбол

Победен резултат от 2: 0 от Ман Сити над Борусия Мьонхенгладбах обезпечава гражданите 4: 0

Какъв Филм Да Се Види?

16 март, Будапеща: Супер резултатите на Де Бройне и Гундоган поставят Man City в четвъртфиналите на Шампионската лига с гладка победа над glaDbach, докато бягат с надежда за четворка

И двата отбора бяха подготвени в началото. 10 минути след играта и На Жоао Кансело топката към Фил Фоден успяла; изстрелът на последния обаче беше възпрепятстван от вратаря на Гладбах Ян Сомер .

От друга страна, Breel Embolus се възползва от шанса му, но ударът му се отби от крака на Джон Стоунс и вратарят на Ман Сити Едерсън успя точно навреме да блокира топката.

След това беше безпроблемно пътуването за гражданите. Качествената им игра започна да се проявява и те водеха.

Манчестър Сити

Кевин Де Бройн се радва с отбора, след като вкара за Ман Сити (Източник: Sky Sports)

В рамките на 12 -ата минута, преди да премине през двама защитници, Махрез гарантира, че пропускът му стига Кевин де Бройн който беше разположен на върха на района. Това беше моментът на белгиеца и мощният му удар с ляв крак отиде право в долната част на напречната греда в мрежата.

Това беше 100 -ият гол на Сити във всички състезания за сезона. 101 -та бе отбелязана от Икай Гундоган .

След като получи пас от Фоден, който с булдозер проби пътя си през защитата на Гладбах, германецът продължи свирепо, за да вкара 15 -ия си гол за сезона.

Илкай Гунодган

Гундоган отбелязва случая, вкарвайки втория гол за Ман Сити за период от 18 минути (Източник: BBC Sport)

Embolo направи втори опит за Gladback; обаче беше отблъснат. За да не бъде възпрепятствано, Де Бройне опита още веднъж, като изпълни грандиозно изпълнение на свободен удар, но Сомер го наклони над напречната греда.

Въпреки контузията си преди няколко месеца, Бруйн се завръща за отбора си и не е изненадващо, че този ден бе награден за Мъж на мача.

Ако Ман Сити е на финал, той ще се изисква безспорно. Между другото, той е един от най-добре атакуващите играчи в световния футбол.

Ман Сити блести, но няма голове през второто полувреме

В началото на второто полувреме Сити запази позицията си. Възникват възможности за Махрез, но опитите му се провалят, въпреки че се стреми към трета за Ман Сити.

Въпреки, че топката се плъзна в краката му от подаването на Гундоган, ударът му мина встрани дори с отворени двете страни.

Зомер също затруднява алжирците.

Първото усилие на последния беше дерайлирано от вратаря на Гладбах. Въпреки Бернардо Силва запазвайки случая, като отново изберете Mahrez, пропускът беше отклонен от Лайнер .

Вторият път, след като намалението на Фоден се приземи за Махрез, алжирецът опита отново, но Сомер го получи направо.

Разочарован Embolo, въпреки че получи отворен за Gladbach (Източник: Sky Sports)

От страна на Гладбах бяха положени усилия през последния период, но не достатъчно ефективни. Ханес Волф, Молба Аласан , Ибрахима Траоре, работят заедно, но усилията на екипа се провалят.

Марко Роуз каза Sky Sports : Имаше много увереност, но трябва да разпознаем противник, който беше твърде силен за нас.

Екипът се опита да направи каквото може. Имахме снимки, но ако позволите на Сити да прави снимки, няма да стигнете много далеч. Трябва да рискуваме, ако ги получим.

Дойдохме тук с добро чувство, но след това се сблъскахме с това качество. Момчетата са разочаровани и изглежда няма да има положителни резултати в момента, но има положителни, които можем да вземем през следващите седмици.

Най -важното за мен, въпреки че Ман Сити беше далеч по -добър, беше начинът, по който момчетата положиха усилия в играта и се изправиха. Просто е трудно срещу този отбор.

Вижда ли четворката Man City?

Победата в Будапеща за Ман Сити означава, че ако продължат с представянето си, те са в надпреварата да станат първият английски отбор, спечелил четирите трофея: Висшата лига, Шампионската лига, ФА Къп и Купата на лигата.

Шефът Пеп Гуардиола обаче е предпазлив относно това как ще се развият игрите. Колкото и страхотен да е екипът, това е друга история.

Пеп Гуардиола каза BT Sport : Понякога изглежда много лесно след това. Това беше добро представяне, под контрола за 90 минути и пристигнахме тук с добър резултат [от първия мач], но това състезание е сложно.

Толкова сме сериозни и след двата великолепни гола беше по -лесно, но начинът ни на игра беше наистина добър. Всички на позициите си, ние преместихме топката бързо ... и има много добри играчи с добро качество, които не губят топката. Това е, от което се нуждаем ... Всички бяха толкова отдадени и [ние се радваме], че сме на следващия етап.

Но се надяваме, че отборът може да поддържа това настроение, можем да се състезаваме и особено да играем добра игра. Вярвам, че когато преминете, вие го заслужавате и трябва да играете добри игри, така че ние пристигаме там и се опитваме да играем достатъчно добре. Ще видим какво ще стане.