Евро Купа

Швейцария получи превъзходен шанс да се класира за последните 16

Швейцария си даде страхотен шанс да се класира за последните 16 на Евро 2020 като една от най-добрите трети класирани страни с великолепна победа, която изпраща Турция у дома без точка на тяхното име.

Те се нуждаеха от победа в Баку, за да имат някакъв шанс за напредък, като швейцарците създадоха най-добрия си дисплей в турнира. Този, който би могъл и вероятно би трябвало да донесе по-голяма, но и по-полезна печалба.

xherdan Shaqiri и Харис Сеферович и двамата бяха героите за голове. Те заглушаваха онези, които бяха поставили под съмнение местата си отстрани с колекция от добри голове. Всички те бяха подпомогнати от Стивън Зубер .

Първата от скобите на Шачири, която направи 2-0 през първото полувреме, беше особено много добра. Мъжът от Ливърпул се извиваше от ръба на кутията.

Коди Гарбранд има син

Също толкова важно беше Ян Сомър в швейцарския гол, който направи поредица от добри спасявания, за да запази много подобрена Турция, особено през първото полувреме.

В другия край, Угуркански Какир беше също толкова впечатляващо и спестяващо много пъти, за да разочарова швейцарска страна, която вече знаеше загуба от Уелс в Италия. В допълнение, замах с пет гола ще им даде втората позиция в групата.

Турция вкара първия си гол в турнира.

Турция вкара първия си гол в турнира и то отличен. Ирфан Кан Кахвечи смазваше в далечна дистанция, за да намали за кратко резултата до 2-1.

Но те бяха недобре преценени тъмни коне на много хора за турнира. В крайна сметка те излизат с смиряващи нула точки и голова разлика от минус седем.

Швейцария обаче все още трябва да изчака още малко за приключване на груповите игри, за да види дали усилията им ще бъдат достатъчни, за да ги изпратят.

Турция вкара първия си гол в турнира (Източник: Daily Sabah)

Треньорът на Швейцария Владимир Петкович беше написал отворено писмо до феновете преди мача в неделя. Извинявайки се за поражението си от Италия по-рано през седмицата, казвайки, че той и неговите играчи са съжалявали от сърце.

Швейцария се поправя за лош старт.

Показването им в Баку беше всяка страна, която искаше да се поправи, водена от двама от играчите, които бяха дошли за най-много критики от феновете у дома, Сеферович и Шачири.

Целите на двойката бяха превъзходни. И първият нисък, точен удар в далечния долен ъгъл на мрежата от Сеферович.

От друга страна, вторият брилянтен, къдрящ удар от централна позиция отвъд гмуркането на Какир от Шачири. След това завърши първия път в края на безмилостна контраатака скоро след целта на Турция.

Въпреки това, в игра на зашеметяващи удари. Шофирането на Kahveci в горния ъгъл. Освен това първият международен гол на халфа има много добри аргументи за това, че е най-добрият в играта.

Швейцария поправя лошия старт (Източник: Diski101 .com)

С изоставането на Уелс в Италия. Също така, той беше създаден с възможност за късен швейцарски дартс за второ място. Въпреки това, инатът на хората на Робърт Пейдж в играта в Рим да запазят играта си до поражение с 1: 0 и никакви допълнителни голове тук не свършиха с това.

Беше нещо като чудо, че в Баку имаше само четири гола. И с отборите, произвеждащи забележителни 41 опита за гол между тях.

От 1980 г. това е едва вторият мач, при който и двете страни имат десет или повече изстрела в първите 45 минути от мача на Евро. Швейцария също участва в другия равенство от последните 16 с Полша през 2016 г.

Двамата вратари имаха най-голямата роля в това, като Сомер беше непобедим през първото полувреме. И Какир в близка тухлена стена във втория.

Освен това Зубер можеше да има хеттрик с голове, за да премине с трите си асистенции към голове. Но за турския номер 23.