Еврокупа

Испания на четвъртфинал победи Хърватия в продълженията

Какъв Филм Да Се Види?

Испания драматично стигна до четвъртфиналите на Евро 2020, като победи Хърватия в продълженията след мач с осем гола.

коя година се оттегли тери брадшоу

Отборът на Луис Енрике потрепери, когато Хърватия смени Мислав Оршич и Марио Пашалич вкара два пъти през последните пет минути, връщайки се от 3-1 надолу и форсирайки продължения. И все пак Испания се събра, тъй като допълнителните 30 минути създадоха допълнителна драма.

Нападател Алваро Мората , който разкри преди мача, че семейството му е било заплашено по време на турнира заради неговите изяви. Заглуши критиците си, като вкара четвъртия гол на Испания в продълженията в Копенхаген.

Вкарването на голове не свърши дотук Микел Оярзабал добави пети гол три минути по -късно срещу Хърватия. Който се бори усилено в последните 16 мача.

В ретроспекция, в продължение на 20 минути, вратарят на играта, Унай Симон не успя да овладее задния пас на 49 ярда, което доведе Хърватия с преднина.

Този странен гол предизвика реакция от Испания. С Пабло Сарабия вкарване на еквалайзера, Сезар Азпиликуета отбелязвайки друг, и Феран Торес което прави 3-1.

Испания изглеждаше спокойна и комфортна, но Хърватия започна да работи със своите резервни играчи, които играха късно, за да накарат продълженията.

Вълнуващите моменти продължиха, когато Саймън поправи предишната си грешка с героичен стил да отрече Андрей Крамарич, преди Мората да се премести на другата страна, за да изведе Испания напред.

Това беше най -вълнуващият мач в турнира досега. А трикратният шампион Испания ще се изправи срещу Швейцария, след като победи Франция в друг добър мач на четвъртфиналите.

Мората и Саймън изобразяват испански характер.

Испания стана първият отбор в историята на европейското първенство, вкарал пет или повече гола подред. Но Мората беше най -важният.

Нападателят пропусна много добри шансове в турнира преди мача. И изглежда, че никога повече няма да е неговата нощ. Когато не успя да кимне в центрирането на Феран Торес рано.

След две минути тази загуба изглеждаше повече, тъй като Хърватия поведе. Но именно Мората, испанските играчи, се събра, за да празнува, след като мястото им на четвъртфиналите беше напълно затворено поради неговия гол.

Мората и Саймън изобразяват испански персонаж (Източник: Ал Джазира)

Тази демонстрация на героя подобри пълномощията на Испания за дълбоко проникване в турнира, за да се върне към целта си и да се прегрупира, след като Хърватия наложи продължения.

Сцените на пълен работен ден са смесица от вълнение и релаксация. И сега те ще се подготвят за четвъртфиналната среща срещу Швейцария. Който нокаутира световните шампиони Франция по време на дузпа в Букурещ.

Нямаше никой по -облекчен от вратаря Саймън. Той извади значителни спестявания във времето след голямата си грешка.

Хърватия отстъпи, но не без бой.

Финалистите на световното първенство Хърватия загуби мача на последния 16 етап за второто поредно евро. След като бяха победени от евентуалните победители Португалия през 2016 г., но те не останаха без битки.

Испания не се обезсърчи по време на мача, но Хърватия създаде много ясни шансове. И ако бяха повече клиники, щеше да е друга история.

Никола Влашич вкара още един в мрежата, а Крамарич бе изпратен в офсайд, когато той се обърна, преди Испания да спечели с 3: 1.

Хърватия се оттегли, но не без бой (Източник: Give Me Sport)

Но тъй като Испания изглеждаше спокойна, Хърватия се засили, без да иска да напусне състезанието, без да окаже влияние.

Резервите наложиха продължения и Хърватия можеше да продължи, когато Оршич отправи опасен изстрел в бара минути преди Симон да откаже на Крамарич.

Тази загуба беше скъпа и Испания почти стиска палци, когато маша на Дани Олмо удари гредата вляво в предсмъртните моменти.

Хърватия беше естествено разочарована на пълен работен ден, след като не успя да се върне. Но оставиха своя отпечатък в турнира, като изиграха своята роля в грандиозна игра.