Футбол

Саутхемптън 0-2 Лийдс Юнайтед: Бамфорд вкара 16-ия си гол

Какъв Филм Да Се Види?

16-ият гол на Висшата лига на Патрик Бамфорд през този сезон помогна на Лийдс Юнайтед да победи Саутхемптън пред 8 000 фенове на стадион Сейнт Мерис.

Бамфорд, който преди това е пропуснал възможност, когато е победил само вратаря Алекс Маккарти . Той хвърля топката в мрежата, следвайки топката на Родриго срещу светиите.

Лийдс добави момент към времето за контузия, след като стачката на Бамфорд бе издигната от Маккарти, а Тайлър Робъртс се обърна назад.

Най-добрият шанс на Саутхемптън дойде рано, но Че Адамс ‘Главата беше отсечена от вратаря на Лийдс Кико Касила .

Победата издигна Лийдс над Арсенал и Евертън на осмо място и гарантира Марсело биелса Странично завършване в топ 10.

Саутхемптън остава 14-и във Висшата лига с останал мач през сезона.

Лийдс продължава да има добър сезон.

Той притисна топката си покрай Маккарти със солиден ъгъл. Целта на Бамфорд беше необичаен момент на качество за оскъдните.

Но забавна игра в деня, когато феновете се завърнаха във Висшата лига.

Това беше едва третият път, когато феновете бяха на домакинския мач на Саутхемптън през 2020-21. След 2000 от тях гледаха победа с 3: 0 над Шефилд Юнайтед на 13 декември и поражение с 1: 0 от Манчестър Сити шест дни по-късно.

Но те се прибраха разочаровани, тъй като Бамфорд получи такъв и направи такъв, за да продължи добрия сезон на Лийдс.

Лийдс продължава да има добър сезон (Източник: Khelnow .com)

След като спечели шампионата през 2019-20 и елиминира 16 сезона във висшия полет. Отборът на Марсело Биелса от Лийдс спечели много фенове с атакуващия стил на футбола.

Победата означава, че те могат да бъдат едва петнадесетият отбор, откакто Висшата лига започна през 1992-93. Да завърши на девето място след спечелена промоция през миналия сезон.

А сезонът може дори да приключи в европейските изследвания, въпреки че те се нуждаят от резултати, за да дадат всичко от себе си.

Да предположим, че Лийдс получава голяма победа у дома срещу Уест Бром. Седмото място Уест Хем загуби и двата си последните два мача. А Евертън и Арсенал не са записали поредна победа.

Отборът на Биелса може да си осигури седмо място и място в конференцията на Лига Европа през следващия сезон.

За 27-годишния Бамфорд, който Англия не е одобрил, сега добрият сезон го отведе на пето място във Висшата лига.

Зад Хари Кейн от Тотнъм, Мохамед Салах от Ливърпул (и двамата с 22 гола), Бруно Фернандес от Манчестър Юнайтед (18 гола) и Тотнъм Син Хюнг-мин (17 гола).

Феновете създават добра атмосфера, но гостите печелят.

Въпреки че валеше малко преди началото на играта, играта започна с ярко слънце на южното крайбрежие. А зрителите помогнаха да се създаде красива атмосфера.

Вратарят на Лийдс получи втория си дебют във Висшата лига. Биелса спази обещанието си преди мача и остави германския защитник Робин Кох и полския полузащитник Матеуш Клих да се подготвят за края на Евро 2020 това лято.

Казила беше извикана на мястото, тъй като тя трябваше да отсече главата си при Адамс едва през втората минута.

Преди играта те обявиха, че Тео Уолкот се е съгласил да подпише „светиите“ с двугодишен договор. Когато договорът му за заем за Евертън изтече и английският национал имаше добри шансове да отбележи.

Феновете създават добра атмосфера, но Лийдс печели (Източник: Goalzz)

Той взе топката около Казила в наказателното поле, въпреки че Испания го принуди да я удължи. И с остро око Уолкот трябваше да подаде, без играч на Саутхемптън в края на центрирането му.

Мениджърът на Дядо Коледа Ралф Хасенхутл привлече нападателя Дани Ингс по време на почивката и Джеймс Уорд-Проуз. Преди играта, който спечели наградата за играч на годината, проби стрела в началото на второто полувреме.

Лийдс не стреля към първото полувреме, но израсна в играта след почивката.

Лийдс не стреля към първото полувреме, но израсна в играта след почивката. И те предупредиха светиите, когато Бамфорд експлодира и срещна само Маккарти. За да дръпнете топката твърде далеч и да сложите край на стаята.

След това нападателят се сблъска с Мохамад Салису от Саутхемптън и се нуждаеше от лечение. Но се възстанови и вкара първия гол в играта, с крака на Маккарти, в 73-ата минута.

Ингс, като Бамфорд, който се бори за отбора на Англия Евро 2020 това лято, имаше шанс да получи равенство.

Но те пропуснаха и невредими бяха хванати в контраатака с Маккарти. В съответствие с удара на Робъртс от Бамфорд, за да осигури първия си гол за сезона.

Страхотно време за всички

Мениджърът на Саутхемптън Ралф Хасенхутл, говори пред феновете, каза: Беше невероятно за мен. Когато излязох в началото на играта, беше добра идея да ги видя да седят там.

Изглеждаше много пренаселено, въпреки че имаше само 8000, но беше невероятно. Това е голямо време за всички. Стараехме се да ги победим, защото бяха добри и ни подкрепяха до края.

Тотално забравихме колко забавно беше да ги върна и колко приятно да ги видя. Това ни дава нещо, което да очакваме с нетърпение следващия сезон.

Саутхемптън не можа да победи посетителите (Източник: Sportskeeda)

В резултат Хасенхутл добави: Предизвикателна очаквана игра с отлично първо полувреме за нас, но без гол.

Не можем да играем по-добре от това. Направихме го през първото полувреме. Не чувствах, че имахме много шансове да отидем през второто полувреме. Но те имаха друга предавка, която ние нямахме.

Мениджърът на Лийдс Марсело Билса към Патрик Бамфорд: Патрик е работил много усилено с много усилия и време, за да блесне. Сигурен съм, че той ще бъде оптимист за кампанията, която има, каквато и да е тя.

Всичко, което е постигнал през този сезон, се дължи на цялата отдаденост и усилия, които е положил, за да покаже своите умения.

в кой колеж е ходил Бил Беличик

В първия гол на Робъртс във Висшата лига, Биелса добави: Радвам се, че той вкара, защото е изиграл толкова много мачове и не можа да го направи.