Нба

Mavericks зашеметяват мрежите, за да получат така необходимата си победа

Какъв Филм Да Се Види?

Далас Маверикс предаде на Бруклин Нетс четвъртата поредна загуба, след като ги победи с 113: 109 в четвъртък вечерта.

Кайри Ървинг отпаднаха най-високите точки за нетите въпреки загубата.

Загубата даде на Nets четвъртата си поредна загуба за сезона.

Междувременно Mavericks държаха до петия носител на Запад с процент на печалба от .500.

Сега Далас е на 38-28 полувреме пред 6-то място в LA Lakers и 6 мача след 4-то място LA Clippers в Западната конференция.

Нетите влизат в корта с поредица от три загуби, докато Mavericks са спечелили своите четири от петте последни мача.

Мисля, че напрежението е добро, треньор на НетсСтив Нешказах. Ще се изправите пред натиск в плейофите и трябва да бъдете тествани под налягане.

Това е малко напрежение за нас, малко дупка, от която да изкопаем. Как можем да разрешим тази загадка? Как можем да преминем границата в някои от тези игри.

Също така, Mavericks наистина се нуждаеха от тази победа, за да си осигурят позиция в плейофното място и сега с победата си осигуриха пето място.

Маверикс води в първата четвърт.

Нетите започнаха бързо с Джо Харис, който пусна три точки, за да започне четвърт.

Скоро обаче поведе 6-7 с 9:25, останали в четвърт. Тогава Нетс отстъпи на Маверикс напред в четвърт.

Те изоставаха с цели четири точки след около три минути игра.

Мрежите Кайри Ървинг пусна тройка, за да доведе играта до точка. Впоследствие Mavericks направиха 5: 0.

С останалите 7:34 всеки вписан от Mavericks, давайки преднина от шест точки, след което Willie Cauley-Stein пусна подреждането на Josh Richardson pass, за да удължи преднината до седем точки.

Тогава Блейк Грифин пусна тройка при подаването на Ландри Шамет.

Скоро Mavericks отговориха с кофа на Cauly-Stein с алея от Лука Дончич.

Мрежите вървяха напред-назад, вкарвайки с Mavericks в преднината. Те вкараха пореден кош с Кайри Ървинг отпадане на джъмпер и Кевин Дюрант вкара три точки.

Дориан Фини-Смит получи рикошета и завърши с кофа, за да отговори на мрежата.

Кевин Дюран доведе играта до 20-23 с изстрел с остатъци от 4:43 в часовника.

Тогава Лука увеличи аванса с три точки над Nets Griffin в защитния край.

Маверикс срещу Мрежите

Маверикс срещу мрежите (източник: mavsmoneyball.com )

На изстрела Блейк отговори с три точки в офанзивния край. След това Маверикс Ричардсън открадна топката и вкара в другия край, удължавайки преднината на Маверикс.

Mavericks поеха преднината от десет точки пред Nets с 2:28 останали в края на четвъртината.

Джеф Грийн и Николас Клакстън отбелязват поредни кошове за нетите, завършвайки четвърт 37-32.

Mavericks отново поведоха.

Нетите изоставаха от Маверикс за около 4 минути във втората четвърт преди Кайри Ървинг удари три точки, за да намали преднината в рамките на точка, а Кевин Дюрант удари джъмпер, за да изравни играта 42-42 с 6:21, останали в четвърт.

Скоро Нетите поведоха две точки на Маверикс с Брус Браун-младши, който изпусна кофа от подаването на Кевин.

Но Mavericks отговори веднага с Дуайт Пауъл вкара кофа при подаване на Лука Дончич.

Кайри Ървинг Фантастичният завършек падна веднага след като Пауъл изравни играта, което отново даде преднина на Нетите.

Не продължи дълго, когато Лука пусна изстрел зад дъгата, за да поведе точка.

И двата отбора се дуелираха с преднината напред и назад с изстрелите, докато часовникът се свиваше към края на втората четвърт.

Мрежите бяха с три точки напред при 60-57 с оставаща минута.

Дуайт Пауъл изравниха играта, като вкара три точки с останалите 55,8 секунди.

Ървинг вкара мач, който даде преднина на Nets, но скоро авансът се разпиля, след като Пауъл направи фаул, вкарвайки подреждане, за да отговори вдясно.

Отборите влязоха в третото с 62-63 на дъската с Маверикс на преднина, след като Лука напусна фаул в последната секунда и удари едно от двете свободни хвърляния за преднината.

Мрежите се завръщат на третия.

Лука Дончич пропусна първите си шест изстрела в началото на третата четвърт, като даде на Кайри Ървинг старт с 6: 0 с три точки и Харис удари още един от дъгата за бягане.

Нетите поведоха с четири точки при 6:44, останали на часовника с потапянето на Грифин.

Преднината вървеше напред-назад в средата на тримесечието, като двата отбора си отговаряха всеки път по кофи.

Маверикс поведе с четири точки след това. И двата отбора бяха на 74-78 с 2:54 на часовника.

Кайри закрачи и вкара джъмпер, а Дончич загуби топката на Нетс при следващото притежание, давайки шанс на Брус Браун да вкара кофа при подаване на Каули-Стайн.

Това намали преднината в рамките на точка, като Mavericks все още водят.

Маверикс скоро увеличи аванса, след като Джален Брънсън вкара три точки.

Майк Джеймс подаде топката към Джеф Грийн, който вкара тройка отзад дъгата за Мрежите.

За първи път в играта, Нетс поведе, за да завърши четвърт.

Нетите влизат в корта с 83-82 на таблото с преднина над Маверикс.

Mavericks побеждават Nets.

Нетите се запалиха в началото на четвъртата четвърт, като нетите взеха четири точки преднина, за да започнат четвърт.

Брансън помогна на Mavericks да намали аванса до две точки.

който е женен за Антонио Браун

Trey Burke не успя да завърши подреждането на Bucks, но Дориан го завърши, след като Burke изравни играта при 90-90 с 9:19 останали в четвърт.

Впоследствие Mavericks взеха две точки преднина и удължиха преднината до 7 точки с кофи гръб до гръб в поредното притежание.

Кайри Ървинг удари три точки отзад дъгата, довеждайки играта до 97-101, докато часовникът показваше 4:34.

Лука подаде Тим Хардауей, който преобразува топката в кофа с три точки. А Кевин отговори с джъмпер.

Точно по този начин Дончич отговори с подреждане на другия край.

След това Ървинг изтегли блокиращ фаул, когато пусна кофа, вкарвайки три точки за нетите, довеждайки мача до 102-106 с 58.4 секунди, останали през четвъртата четвърт.

След това Дончич и Пауъл вкараха гръб до кофи, удължавайки преднината до шест точки с оставащи 26,5 секунди на часовника.

Ървинг пропусна подреждане в края на играта, но се измисли с три точки, но вече нанесените щети дадоха на Маверикс победа в мача 113-109.

Победата над Нетс засега осигури петата позиция под името Маверикс.

Това е всичко, от което се нуждаем, каза треньорът на Mavericks Рик Карлайл. Има много нови ситуации. Миналата година по това време бяхме заключени на седма позиция и не слизахме по-надолу.

Тази година е съвсем различна игра с топка. Има толкова много в играта. Нещото, с което се гордея най-много с тази група, е, че блокират целия външен шум.

Кайри Ървинг огромен резултат в загубените усилия.

Звездата на „Нетите“ Кайри Ървинг изпусна промяна в последните секунди, скоро той направи три точки, но вече беше късно.

Трябва да бъдем тествани така, каза Ървинг. Ние не сме перфектен баскетболен клуб. Може да си направим голяма лоша услуга, ако не бяхме честни. Току-що трябва да имаме по-добра приемственост по протежение на участъка.

Въпреки това той изпусна 45 точки за сезона, заедно с 5 борби и 4 асистенции, за да запази Mavericks на крака през целия мач.

Междувременно звездният Кевин Дюрант отпусна 20 точки, 9 борби и 3 асистенции.

Блейк Грифин, който стартира за Нетс, допринесе с дабъл-дабъл, отбелязвайки 10 точки, 10 борби заедно с 3 асистенции.

По същия начин Джеф Грийн водеше за пейката на Nets, като допринесе с 10 точки и 2 борби и асистенция, докато Брус Браун младши направи 10 точки точно след Джеф Грийн на дъската заедно с 6 борби.

Лука получава помощ от отбора, за да победи Мрежите

От друга страна, звездата на Mavericks Лука Дончич вкара 24 точки, водещи на таблото за Mavericks, заедно с 10 борби, правейки своя дабъл-дабъл през нощта.

Но той беше само 2 от 11 от терена в играта, но изпусна 8 асистенции.

Когато Лука преминава през периоди, в които не отбелязва гол, той намира други начини да повлияе на играта, каза Карлайл. По време на този участък той се отскачаше много добре. Премести го на някои момчета за наистина добър външен вид.

Всички останали играчи в отбора блеснаха и допринесоха за победата на Mavericks.

Заедно с Дончич, петима други играчи вкараха двуцифрено за победата на Маверикс над Мрежите.

Тим Хардауей-младши последва точно зад Дончич с 23 точки, заедно с 6 борби и 2 асистенции.

Тогава Дориан Фини-Смит вкара 17 точки, 8 борби и 3 асистенции за титуляра на Mavericks.

Джош Ричардсън също вкара двуцифрено като стартер, допринасяйки с 10 точки.

Междувременно Джален Брънсън поведе резултата за пейката, като отпусна 15 точки заедно с 2 борби и 2 асистенции.

Дуайт Пауъл е последният играч, който вкара двуцифрено за Mavericks, вкарвайки 12 точки и 10 борби с това той също вкара дабъл-дабъл заедно с 5 асистенции.

След това „Нетите“ ще се изправят срещу „Нагетс“ в Денвър в неделя, докато Кливланд Кавалиърс гостува на Далас за мача срещу „Маверикс“ в Далас в петък.