Футбол

Ман Сити преследва дългогодишна мечта да спечели Шампионската лига

Man City влиза във финала на Шампионската лига след обща победа с 4: 1 над PSG на стадион Etihad на 4 май 2021 г. Ще спечелят ли желаната купа в Истанбул и ще спечелят ли висок?

За първи път в историята на Сити клубът PL се класира за Шампионска лига финали.

на колко години е Аарон Роджърс от зелените опаковчици

Мачът от вторник срещу Пари Сен Жермен беше определящият фактор и когато свиреше заключителният сигнал, гражданите ликуваха.

Махрез направи два гола за Сити и стана герой на вечерта.

Фил Фоден и Кевин де Брюйн също направи страхотни изпълнения. И двамата допринесоха за двата резултата на алжирския футболист.

Вратар Едерсън даде прекрасна дълга топка, която Кевин де Брюйн капитализира; въпреки това, Марки го блокира. Рияд ефективно се възползва максимално от рикошета и първият му гол мина покрай вратаря на ПСЖ Кейлър Навас .

Силната защита на Сити даде резултат през второто полувреме. Фоден и Махрез работеха заедно, а крилото постави втория си победен гол. Той катапултира преднината на Сити с 2: 0.

Изображение

Гражданите ще пътуват до Инстанбул за последния мач с Челси, след като спечелят сбор от 4: 1 над ПСЖ (Източник: https://twitter.com/ManCity)

Ман Сити преследва мечтата на Шампионската лига от 2008 г.

Мачът им с Челси на 29 май ще реши дали ще успеят да изживеят тази мечта, като спечелят престижната купа.

Под Пеп Гуардиола Треньорът на мениджърите, Гражданите са работили неуморно, за да се оформят в отбор, вграден в единство и първокласно качество на играта.

Той беше назначен от собствениците на Абу Даби с надеждата каталунецът да грабне наградата, която толкова дълго се изплъзваше от клуба.

Пеп се справи добре с отбора в страната, но спечелването на най-търсената купа в Европа сега е предизвикателство и осезаем глад.

Те спечелиха четвъртата си поредна Купа Карабао на 25 април с резултат 1: 0 над Тотнъм. Днес вечерта мачът им с Челси на стадион 'Етихад' ще реши титлата им във Висшата лига. През 2019 г. клубът PL беше носител на купата на FA.

Така че, досега феновете на Ман Сити нямат много за какво да се оплакват.

за какъв отбор играе Тим Хаселбек

City’s последователна и решителна игра

През последните пет години Пеп е обучил отбор, който да играе срещу подобни на ПСЖ или Мюнхен. Всъщност финалистите от миналия сезон получиха повече, отколкото са събрали.

Гражданите бяха безпощадни и контраатаката им с френския отбор плашеше.

Със седем поредни победи в надпреварата за титлата на Шампионската лига, те са първият клуб, спечелил такава репутация в английския футбол.

ПСЖ бе подготвен за финала на Шампионската лига през този сезон, след като миналата година загуби от Байерн Мюнхен. Устойчивата игра на Сити в защита обаче беше фактор, с който страхотният френски отбор трябваше сериозно да работи. И Kylian Mbappe Отсъствието също не помогна.

Гуардиола разказа Sky Sports News : Това е за всички нас и за клуба. Невероятно съм горд и първите ми мисли са за играчите, които не са играли днес. Всички те заслужаваха да играят, всеки направи своя принос и сега е време да му се насладите. Трябва да спечелим лигата и имаме две или три седмици, за да се подготвим за финала.

Те поставиха много играчи в средата и ние се борихме много през първото полувреме до висока преса и се променихме на полувремето. Възстановихме топката по-добре през второто полувреме и бяхме много по-добри в начина, по който играхме и общо 4: 1 срещу отбор, който победи Барселона и Байерн Мюнхен - това означава много за нас ...

Дали Treble in Sight for Man City?

Пеп Гуардиола

Известната кариера на главния треньор Пеп Гуардиола продължава, тъй като отборът му се изправя срещу Челси на 29 май за титлата в Шампионската лига (Източник: https://www.sportinglife.com)

След три седмици Сити ще изиграе най-очаквания си мач с Челси този сезон.

Да спечелиш трофея в Шампионската лига не само ще бъде перо в шапката им, но и определящият момент за клуба, с който да се съобразява далеч от вътрешните мачове.

Те ще се утвърдят като клуб на суперсила.

с какво е известен леброн Джеймс

The Висша лига Титлата за купата е почти в техните ръце и днешният мач с Челси ще даде окончателната присъда.

Те вече имат Купа Карабао , така че сега те трябва да държат купата на Шампионската лига в ръцете си.

Те се кандидатираха за четворка, но загубиха инерцията, след като Челси ги победи на 17 април в полуфиналите за Купата на Англия.

И, интересното е, че 'сините' са техните противници за Шампионската лига и PL мача днес вечерта.

Старши треньорът на Челси, Томас Тухел , говорих на футбол. Лондон : На първо място, когато играете срещу Пеп, знаете, че най-трудната игра е пристигнала, защото той е тренирал най-добрите отбори в Европа. Той оставя своите отпечатъци и стил на игра, който е пълен със смелост, гъвкавост и екипите му винаги са супер гладни за победа. Той трансформира всичките си отбори в машини, които печелят ...

Тухел и неговият отряд обаче са подготвени.

Германецът разглежда Сити като еталон в лигата, но той казва: Очевидно това е голяма разлика. На нас, както на полуфинала, е да намалим разликата за 90 минути. Ще направим същото нещо на финала и ще стигнем до този финал пълни с увереност, защото имаме чувството, че заслужаваме да бъдем там, работихме усилено, за да бъдем там.