Футбол

Класиране на всеки Super Bowl от най-добър до най-лош

Какъв Филм Да Се Види?

Добре дошли, читатели; тази статия е нашият опит да класираме всеки Super Bowl от най-добрия до най-лошия. Ще бъде доста дълъг списък, така че ви предлагаме да се закопчаете за него!

Super Bowl се играе като финален мач на NFL от 1966 г. и до сезон 2022 има 56 Super Bowl.

супер Купа
Супербоул (Източник: Wikipedia)

Някои Super Bowls са смятани за най-великите игри в NFL, а други не успяха да отговорят на очакванията.

Нека да разгледаме всички Super Bowls, от най-добрите до най-лошите!

Бърз Преглед

Ето бърз акцент на Супербоул и неговата дата.

56. XXIV 28 януари 1990 г

Нашият основен източник на информация за тази статия е AthlonSports .

1. Супербоул LI

Играта New England Patriots и Atlanta Falcons е най-добрата Super Bowl в нашата класация. Играта включваше най-голямото завръщане в историята на играта от Патриотите.

Том Брейди в Super Bowl LI
Том Брейди на Super Bowl LI (Източник: Sports Illustrated)

По същия начин това стана първият мач, решен след продължения, а Патриотите спечелиха мача с резултат 34-28.

2. Супербоул XLIX

Super Bowl XLIX беше игра, в която New England Patriots спечелиха срещу Seattle Seahawks с резултат 28-24.

Том Брейди празнува след победата на Super Bowl XLIX
Том Брейди празнува след победата на Super Bowl XLIX (Източник: Twitter)

Победата на Патриотите беше общо четвъртата им и първа от Super Bowl XXXIX през 2004 г., слагайки край на 10-годишна суша в шампионата.

3. Супербоул LII

Третата най-голяма Супербоул беше между Филаделфия Ийгълс и Ню Инглънд Пейтриътс.

Победител в Super Bowl LII Филаделфия Ийгълс
Победител в Super Bowl LII Филаделфия Ийгълс (Източник: The Press Democrat)

Въпреки че Eagles спечелиха титлата с резултат 41-33, и двата отбора поставиха няколко рекорда на Super Bowl по време на мача.

4. Супербоул XLIII

Играта видя Питсбърг Стийлърс срещу Аризона Кардиналс да се борят за титлата. Стийлърс спечелиха шестия си Супербоул, след като победиха Кардиналс с 27-23.

Супербоул XLIII
Super Bowl XLIII (Източник: Behind the Steel Curtain)

Сантонио Холмс излезе на терена, за да направи перфектен тъчдаун за 35 секунди преди края.

5. Супербоул XLII

На стадиона на Университета на Финикс в Глендейл, Аризона, Ню Йорк Джайънтс и Ню Инглънд Пейтриътс се изправиха един срещу друг.

Super Bowl XLIII (Източник: MRP News)

Super Bowl XLII се смята за едно от най-големите сътресения в историята на професионалния спорт. Гигантите спечелиха с резултат 17-14.

6. Супербоул XXV

Това беше мач между Ню Йорк Джайънтс и Бъфало Билс. На финала за първи път се видяха два франчайза от един и същ щат.

Супербоул XXV
Super Bowl XXV (Източник: AP Photo)

Тъй като Джайънтс поставиха рекордно притежание на топката в Супербоул, това стана и единственият мач, решен с една точка, след като Джайънтс спечелиха играта с 20-19.

7. Супербоул XXIII

San Francisco 49ers срещу Cincinnati Bengals Super Bowl XXIII е седмият най-добър Super Bowl в този списък. Играта видя победния стремеж на 49ers през четвъртата четвърт.

Супербоул XXIII
Супербоул XXIII (Източник: Niners Nation)

По същия начин мачът видя първото равенство на полувремето в историята на Супербоул. 49ers взеха у дома трофея Винс Ломбарди, след като спечелиха мача с 20-16.

8. Супербоул XXXVI

Играта беше Ню Инглънд Пейтриътс срещу Сейнт Луис Рамс за финала на сезон 2001. Това беше първият Супербоул, който се играе през февруари.

Майк пъстърва има ли приятелка

Супербоул XXXVI
Супербоул XXXVI (Източник: Touchdown Wire – USA Today)

Играта видя най-голямото разочарование в историята на Super Bowl след сливането на AFL-NFL. Това е един от исторически значимите Super Bowls, тъй като династията New England Patriots стартира.

9. Супербоул LVI

За Super Bowl LVI, Лос Анджелис Рамс и Синсинати Бенгалс се състезаваха за титлата.

Супербоул LVI; Рамс срещу Бенгалс
Супербоул LVI; Овни срещу Bengals (Източник: MARCA)

Мачът видя три смени на лидерството и печеливш тъчдаун от Рамс.

10. Супербоул XXXII

Денвър Бронкос и Грийн Бей Пакърс изиграха равен мач, за да спечелят титлата на Super Bowl XXXII. Бронкос Терел Дейвис направи рекорд на Super Bowl от три бързи тъчдауна.

Супербоул XXXII
Super Bowl XXXII (Източник: Mile High Report)

Бронкос взеха трофея Винс Ломбарди, след като спечелиха мача с 31-24.

11. Супербоул XXXIV

Сейнт Луис Рамс и Тенес Тайтънс се завърнаха в следсезона за Супербоул XXXIV след преместване и борби.

Супербоул XXXIV
Super Bowl XXXIV (Източник: SI Vault – Sports Illustrated)

Мачът видя най-големия тогава дефицит в Super Bowl, след като Titans отговориха на преднината от 16-0 на Patriots. Патриотите обаче спечелиха титлата с 20-17.

12. Супербоул XLVI

По време на Super Bowl XLVI, New York Giants поставиха нов рекорд за най-нисък рекорд за редовен сезон от шампион на Super Bowl.

Супербоул XLVI
Super Bowl XLVI (Източник: Pats Pulpit)

Джайънтс спечелиха мача с 21-17 срещу Пейтриътс, след като Ахмад Брадшоу направи печеливш тъчдаун с 57 секунди до края на мача.

13. Супербоул НА ЖИВО

Докато Kansas City Chiefs и San Francisco 49ers вървяха напред-назад, за да спечелят титлата, Super Bowl LIV е 13-ият най-добър Super Bowl в нашия списък.

Супербоул НА ЖИВО
Super Bowl LIV (Източник: KC Kingdom)

Chiefs спечелиха Super Bowl с резултат 31-20, първият им от Super Bowl IV и след сливането на AFL-NFL през 1970 г.

14. Супербоул V

Super Bowl V беше първият Super Bowl след завършването на сливането на AFL-NFL. Наричан още „Blunder Bowl“ или „Blooper Bowl“, това беше Балтимор Колтс срещу Далас Каубойс.

Супербоул V
Супербоул V (Източник: Sportscasting)

В мача имаше много грешки, пропуснати положения и дузпи. Колтс в крайна сметка станаха победители с резултат 16-13.

15. Супербоул XLVII

Baltimore Ravens победиха San Francisco 49ers и станаха победители в Super Bowl XLVII.

"Baltimore
Super Bowl XLVII (Източник: Darkroom – Baltimore Sun)

Гарваните водеха в мача през третата четвърт, когато светлините на стадиона угаснаха. Те продължиха инерцията си, след като светлините се върнаха и спечелиха с 34-31.

16. Супербоул XXXVIII

Super Bowl XXXVIII беше най-гледаният тогава Super Bowl, където New England Patriots се изправиха срещу Carolina Panthers.

Супербоул XXXVIII
Супербоул XXXVIII (Източник: Pats Pulpit)

Играта се смята за една от най-добре изиграните и вълнуващи Super Bowls в историята. Патриотите излязоха победители с резултат 32-29.

17. Супербоул XIII

Super Bowl XIII беше първият Super Bowl, включващ реванш на предишни отбори, Pittsburgh Steelers срещу Dallas Cowboys.

Супербоул XIII
Супербоул XIII (Източник: Pinterest)

Каубоите отбелязаха два тъчдауна в последните минути, но не можаха да спечелят. Стийлърс взеха трофея Винс Ломбарди след победа с 35-31.

18. Супербоул XXXIX

Мачът New England Patriots срещу Philadelphia Eagles в Super Bowl XXXIX беше близо.

Супербоул XXXIX
Супербоул XXXIX (Източник: MassLive.com)

Въпреки че Eagles можеха да намалят изоставането до 24-21 с 1:48 минути до края на играта, Patriots спечелиха титлата Super Bowl XXXIX.

19. Супербоул X

Super Bowl X включва мача Pittsburgh Steelers срещу Dallas Cowboys. Срещата се отличаваше с контраст на стиловете на игра на двата отбора.

Супербоул X
Super Bowl X (Източник: Pinterest)

Въпреки че Cowboys можеха да намалят дефицита в края на мача, Steelers спечелиха титлата и добавиха втория Super Bowl към името на франчайза.

20. Супербоул XLV

Super Bowl XLV беше играта с участието на Green Bay Packers и Pittsburgh Steelers; и двата отбора бяха франчайзи, богати на титли.

Супербоул XLV
Super Bowl XLV (Източник: WBUR)

Пакърс доминираха играта от самото начало, но Стийлърс нямаше да паднат тихо. В крайна сметка Packers спечелиха мача с разлика от 31-25.

21. Супербоул XIV

Супербоул XIV видя близък мач между Питсбърг Стийлърс и Лос Анджелис Рамс през по-голямата част от играта.

Супербоул XIV
Super Bowl XIV (Източник: Behind the Steel Curtain)

Steelers бяха защитаващият титлата си на Super Bowl XIII. Те биха могли успешно да защитят шампионата и да спечелят Super Bowl XIV с резултат 31-19.

22. Супербоул XVI

Super Bowl XVI беше първият Super Bowl, който се проведе в града със студено време, където се изправиха San Francisco 49ers и Cincinnati Bengals.

49ers VS. Бенгали
49ers VS. Bengals (Източник: Getty Images)

Макар и близък мач, защитата на 49ers и головете от полето в крайна сметка ги направиха победители. 49ers спечелиха с 26-21 резултат.

23. Супербоул XXX

Когато Далас Каубойс и Питсбърг Стийлърс влязоха в Супербоул XXX, това беше техният пети реванш в Супербоул.

Super Bowl XXX (Източник: Behind the Steel Curtain)

Каубоите взеха шампионата на Super Bowl XXX, след като победиха своя дългогодишен съперник с резултат 27-17.

24. Супербоул XVII

Мачът беше реванш от Super Bowl VII, където Washington Redskins се изправиха срещу Miami Dolphins. Червенокожите поведоха през втората част, след като отбелязаха 17 безответни точки.

Супербоул XVII
Super Bowl XVII (Източник: Beyond The Gameplan)

Въпреки че Делфините успяха да намалят изоставането, Червенокожите спечелиха мача с резултат 27-17.

25. Супербоул III

Това беше първият шампионатен мач на NFL, който официално носеше търговската марка „Super Bowl“. Смята се за едно от най-големите сътресения в историята на американския футбол и спорта.

Super Bowl III (Източник: Britannica)

Мачът беше между Ню Йорк Джетс и Балтимор Колтс, където Джетс контролираха по-голямата част от играта. Джетс спечелиха Супербоул с преднина от 16-7.

26. Супербоул XLIV

Ню Орлиънс Сейнтс и Индианаполис Колтс се бориха за титлата в Супербоул XLIV. Светците изоставаха от Колтс с 10-6 на полувремето.

Супербоул XLIV
Super Bowl XLIV (Източник: No Huddle)

Светците обаче обърнаха мача, след като получиха първата си преднина с 16-ярдов тъчдаун прием от Пиер Томас и спечелиха мача с резултат 31-17.

27. Супербоул XL

Super Bowl XL беше между Pittsburgh Steelers и Seattle Seahawks. Съдийството по време на мача е едно от десетте най-спорни обаждания в лигата.

Супербоул XL
Super Bowl XL (Източник: Behind the Steel Curtain)

Стийлърс имаха преднина от 14-3 през третата четвърт и мачът в крайна сметка отиде при Стийлърс с резултат 21-10.

28. Супербоул VII

За шампионите на Super Bowl VII това бяха Маями Долфинс срещу Вашингтон Редскинс. Делфините доминираха по-голямата част от мача, но това е вторият най-нисък резултат Супербоул.

Супербоул VII
Супербоул VII (Източник: Outsports)

Делфините спечелиха титлата с резултат 14-7 и станаха първият и единствен отбор, завършил перфектен сезон без загуба.

29. Супербоул IX

Питсбърг Стийлърс и Минесота Викингс бяха отборите, които се бореха за Супербоул IX. През първото полувреме и двата отбора се бореха в защита с единичен резултат.

Супербоул IX
Super Bowl IX (Източник: Pinterest)

Стийлърс поведоха в началото на второто полувреме, което викингите намалиха с 9-6 в четвъртата четвърт. В крайна сметка Steelers спечелиха титлата Super Bowl IX с резултат 16-6.

30. Супербоул LIII

Мачът между Ню Инглънд Пейтриътс и Лос Анджелис Рамс беше мачът с най-нисък резултат в историята на Супербоул.

Супербоул LIII
Супербоул LIII (Източник: CNBC)

Патриотите спечелиха Super Bowl LIII с резултат 13-3.

31. Супербоул XLI

Super Bowl XLI беше първата дъждовна Super Bowl. Индианаполис Колтс намалиха пасива от резултата 14-6 и надвиха Чикаго Беърс през последните три четвърти.

Супербоул XLI
Супербоул XLI; Пейтън Манинг (Източник: Stampede Blue)

Колтс взеха трофея на Ломбарди с резултат 29-17.

32. Супербоул XXXI

Green Bay Packers отбелязаха 17 безответни точки през втората четвърт. Въпреки това, New England Patriots намалиха дефицита до 27-21 през третото тримесечие.

Супербоул XXXI (Източник: Audacy)

Патриотите не успяха да направят повече точки, докато Пакърс спечелиха титлата на Super Bowl XXXI с резултат 35-21.

33. Супербоул 50

Super Bowl 50 беше златната годишнина на събитието и се превърна в един от най-дефанзивните мачове в историята.

Супербоул 50
50 (Източник: New York Magazine)

Денвър Бронкос взеха ранна преднина, която Каролина Пантърс не можаха да наваксат. Бронкос спечелиха мача за златната годишнина с 24-10.

34. Супербоул XXI

Супербоул XXI включва Ню Йорк Джайънтс срещу Денвър Бронкос. Първата четвърт показа напрегнат мач през първото полувреме.

Супербоул XXI
Super Bowl XXI (Източник: Big Blue View)

Бронкос обаче загубиха инерцията си и Джайънтс взеха титлата с резултат 39-20

35. Супербоул XI

Super Bowl XI включва мач между Oakland Raiders и Minnesota Vikings. Рейдърс поведоха рано с резултат 16-0 на полувремето.

Raiders DB Уили Браун
Raiders DB Willie Brown (Източник: SFGATE)

От друга страна, Vikings намалиха резултата до 14, а Raiders спечелиха мача с 32-14.

36. Супербоул IV

Super Bowl IV беше първият мач, в който старши треньорът Ханк Страм носеше микрофон. Играта включваше Kansas City Chiefs и Minnesota Vikings.

Kansas City Chiefs срещу Minnesota Vikings (Източник: Canton Repository)

Шефовете доминираха в мача и дадоха малко шансове на викингите за гол. Шефовете спечелиха Супербоул IV с резултат 23-7.

колко деца има Гари Пейтън

37. Супербоул XXVIII

Далас Каубойс и Бъфало Билс, представени в Супербоул XXVIII, е единственият мач, в който едни и същи два отбора играят в последователни мачове на Супербоулс.

Супербоул XXVII
Super Bowl XXVII (Източник: SI Vault – Sports Illustrated)

Каубоите поведоха с 13-6 на полувремето и отбелязаха 24 безответни точки през втората част. Билс не можаха да ги наваксат и загубиха играта с 30-13.

38. Супербоул XIX

Играта с участието на San Francisco 49ers и Miami Dolphins се превърна в битка между двама страхотни защитници, Дан Марино от Dolphins и Джо Монтана от 49-те.

Играчи на Сан Франциско 49-те
Играчи на San Francisco 49ers (Източник: The Press Democrat)

49ers спечелиха титлата на Super Bowl XIX с резултат 38-16 и поставиха рекорд на Super Bowl с 537 ярда.

39. Супербоул XV

Оукланд Рейдърс и Филаделфия Ийгълс се изправиха в Супербоул XV. Raiders взеха ранна преднина от 14-0 през първата четвърт.

Супербоул XV
Super Bowl XV (Източник: Pinterest)

Крайният резултат показа преднина на Raiders от 27-10 и те спечелиха втората си титла на Super Bowl.

40. Супербоул XXIX

Super Bowl XXIX беше първият мач в историята на Super Bowl, в който и двата отбора направиха всичките си резултати през четвъртата четвърт.

Супербоул XXIX
Супербоул XXIX (Източник: San Francisco Chronicle)

San Francisco 49ers победиха San Diego Chargers с 49-26 и станаха първите, спечелили пет титли на Super Bowl.

41. Супербоул XXXVII

Super Bowl XXXVII често се нарича „Gruden Bowl“ и „Pirate Bowl“. Това беше най-добрата атака в лигата, Оукланд Рейдърс, срещу най-добрата защита в лигата, Тампа Бей Бъканиърс.

Супербоул XXXVII
Супербоул XXXVII (Източник: Bucs Wire – USA Today)

Защитата надделя над нападение и Buccaneers станаха шампиони с резултат 48-21.

42. Супербоул XII

Super Bowl XII включва Далас Каубойс и Денвър Бронкос. Защитата на Каубоите доминираше през целия мач и Бронкос нямаха много възможности за гол.

Фрагмент от Супербоул XII
Фрагмент от Super Bowl XII (Източник: Pinterest)

Това беше първият и единствен път, когато двама играчи спечелиха MVP на Super Bowl. Каубоите станаха шампиони с резултат 27-10.

43. Супербоул XXXIII

Защитаващият титлата на Супербоул Денвър Бронкос влезе в Супербоул XXXIII срещу Атланта Фалкънс.

Супербоул XXXIII
Супербоул XXXIII (Източник: преобладаващо оранжево)

Бронкос успешно защитиха шампионата с резултат 34-19.

44. Супербоул VI

Далас Каубойс и Маями Долфинс се изправиха в най-студения Супербоул досега. Каубоите доминираха през целия мач и поставиха няколко рекорда на Супербоул.

Супербоул VI
Супербоул VI (Източник: деветдесет и девет ярда)

Каубоите станаха шампион на Super Bowl VI с резултат 24-3.

45. Супербоул XXVI

Супербоул XXVI включваше Вашингтон Редскинс и Бъфало Билс.

Супербоул XXVI
Супербоул XXVI (Източник: Washington Commanders)

И двата отбора бяха завършили редовния сезон с най-добри резултати, но Redskins излязоха на върха и победиха Bills с резултат 37-24.

46. ​​Супербоул LV

Super Bowl LV се проведе с ограничен брой места поради протоколите за COVID-19. Играта включваше Kansas City Chiefs срещу Tampa Bay Buccaneers.

Супербоул LV
Super Bowl LV (Източник: amNewYork)

Мачът имаше рекордните осем дузпи за 95 ярда през първото полувреме. Шефовете загубиха мача с двуцифрен резултат от Буканиърс.

47. Супербоул VIII

Маями Долфинс и Минесота Викингс се бориха да грабнат титлата на Супербоул VIII. Делфините доминираха през целия мач, за да вкарат 24 безответни точки през първите три четвърти.

Супербоул VIII
Супербоул VIII (Източник: The Phinsider)

Викингите намалиха изоставането в резултата със 7, но Делфините спечелиха шампионата с победа 24-7.

48. Супербоул XXII

Super Bowl XXII беше първият мач, спечелен от първия афроамерикански титуляр куотърбек, Доу Уиламс.

Дъг Уилямс от Washington Redskins (Източник: Britannica)

Вашингтон Редскинс спечелиха срещу Денвър Бронкос с резултат 42-10.

49. Супербоул XVIII

Super Bowl XVIII включи Лос Анджелис Рейдърс и Вашингтон Редскинс, които се състезаваха за титлата.

Raiders празнуват победата
Raiders празнуват победата (Източник: Sports Illustrated)

Redskins бяха защитаващият титлата си, но в крайна сметка Raiders ги победиха с резултат 38-9.

50. Супербоул XXXV

Играта е най-известна с това, че е седмата игра на Super Bowl с най-голяма победа. Супербоул XXXV включваше Балтимор Рейвънс и Ню Йорк Джайънтс.

Супербоул XXXV
Шоуто на полувремето на Super Bowl XXXV (Източник: IMDb)

Гарваните победиха Джайънтс с огромен резултат 34-7.

51. Супербоул XLVIII

Сиатъл Сийхоукс срещу Денвър Бронкос направиха рекорд като трети по големина победа в Супербоул. Seahawks водеха с 22-0 на полувремето.

Супербоул XLVIII
Super Bowl XLVIII (Източник: Mile High Report)

Бронкос загубиха титлата на Super Bowl XLVIII с 43-8.

52. Супербоул I

След това имаме първия Супербоул с участието на Kansas City Chief и Green Bay Packers. Packers спечелиха мача с резултат 35-10.

Резултатът от играта вече беше очакван от много фенове и спортни журналисти, които твърдяха, че отборът, по-стар от NFL, е значително по-добър.

53. Супербоул XX

Super Bowl XX отбеляза 20-ия Super Bowl, където бяха отличени предишни MVP на Super Bowl. За титлата се бориха Ню Инглънд Пейтриътс и Чикаго Беърс.

Супербоул XX
Супербоул XX (Източник: The Mercury News)

Тогава Патриотите счупиха рекорда за най-бързо водене. Мечките обаче спечелиха шампионите с огромна разлика от 46-10.

54. Супербоул II

Вторият Super Bowl в лигата се смята за един от най-лошите мачове, в които Oakland Raiders и Green Bay Packers се изправиха един срещу друг.

Пакърс празнуват със своя старши треньор Винс Ломбарди
Packers празнуват със своя старши треньор Винс Ломбарди (Източник: Sports Illustrated)

Подобно на първия мач резултатът беше очакван. Отборът в NFL вече беше значително по-добър от отбора на AFL и Packers спечелиха титлата с разлика от 33-14.

55. Супербоул XXVII

Super Bowl XXVII, в който участваха Dallas Cowboys и Buffalo Bills, се смята за един от най-лошите в историята на NFL.

Емит Смит от Cowboys
Емит Смит от Cowboys (Източник: Pinterest)

Билс стана първият отбор, който загуби три последователни Супербоула, след като Каубойс спечелиха с резултат 52-17.

колко е висока плискова тенисистка

56. Супербоул XXIV

Смятан за един от най-лошите мачове на Super Bowl, Супербоул XXIV е най-лошата игра в нашата класация. Това е най-неправилното в историята на Супербоул.

49ers празнуват победата на Super Bowl XXIV
49ers празнуват победата на Super Bowl XXIV (Източник: SFGATE)

San Francisco 49ers спечелиха шампионата срещу Broncos с резултат 55-10. Разликата остава най-голямата в общия ярд на нарушението в Супербоул.

Заключение

Така че това беше нашето класиране на всеки Super Bowl от най-добрия до най-лошия. Кажете ни кой според вас е най-добрият и кой най-лошият!