Нба

Джеймс Хардън и Блейк Грифин излязоха за Бруклин Нетс срещу Юта Джаз и Юта взеха лесна победа.

Звездният страж на Brooklyn Nets Джеймс Хардън и нападателят Блейк Грифин няма да играят за Brooklyn Nets срещу Utah Jazz тази вечер.

От една страна, Джеймс Хардън е аут поради болезненост на врата

И, от друга страна, Блейк Грифин е аут поради управление на контузия за лявото коляно.

Бруклин Нетс вече беше без звездния играч Кевин Дюрант поради напрежение на подколенното сухожилие от 13 февруари.

Друг звезден играч Кайри Ървинг отсъства поради лични причини и вероятно ще пропусне още един мач след тази вечер.

Джеймс Хардън носеше отбора си без Кевин Дюрант и Кайри Ървинг известно време и играеше на ниво MVP.

Също така без Блейк Грифин, който дебютира в Бруклин в понеделник срещу Портланд Трейл Блейзърс.

Блейк Грифин и Джеймс Хардън играха в мача срещу Портланд Трейл Блейзърс, където спечелиха с четири точки.

Джеймс Хардън и Блейк Грифин излязоха срещу Юта Джаз

Джеймс Хардън и Блейк Грифин излизат срещу Юта Джаз (източник: nba.com )

В играта Джеймс направи 25 точки, 17 асистенции и 7 борби за 40 минути.

По същия начин Грифин направи 8 точки, 5 борби и 2 откраднати точки, излизащи от пейката за 19 минути.

Хардън заяви след победата срещу 'Блейзърс', че едва не е излязъл в играта заради болезнена врата.

Той винаги иска да бъде на разположение на отбора, в който играе, и се чувства горд, че може да го направи.

Това съм точно аз, точно така съм изграден, каза Хардън. Ако това нещо беше направено утре, знам, че дадох всичко, което имах.

Знам, че в нито един момент не съм използвал пряк път. Ще мине повече от един ден, но аз в дъното на ума си знам, имам мир, знаейки, че съм го направил. Мога да живея с това.

През този сезон Хардън води Нетс в резултатите (25.4 ppg) и асистенциите (11.5), докато стреля общо 46.8% и 36.2% на 3 точки.

Без него Бруклин вероятно щеше да пребори трудно Юта Джаз.

Юта Джаз има най-добрия рекорд на НБА с 31-11 в Западната конференция и е на първо място.

Междувременно Нетите са на второ място в Източната конференция.

Бруклин загуби без Джеймс

Нетите загубиха ритъма си, без Джеймс да играе. Стартовият състав на Нетс беше Джеф Грийн, Джо Харис, Брус Браун-младши, Тимоте Лувау-Кабаро и Тайлър Джонсън.

Освен това, Джеймс, Кевин и Блейк, мрежите също бяха без Спенсър Динуиди и Ландри Шамет.

Спенсър Динуиди беше аут поради частично разкъсан ACL в дясното коляно, а Шамет поради изкълчване на десен глезен.

Тъй като повечето от звездните играчи излязоха, Бруклин имаше трудно време по време на мача срещу Юта Джаз.

Те не успяха да поведат в нито една четвърт, в крайна сметка загубиха от Jazz 118-88.

Най-много точки, направени от играч за Nets, са 23 точки и то е направено от Алайз Джонсън излизайки от пейката и игра 33 минути.

Alize направи своя дебют за Nets в мача и направи първия си дабъл-дабъл като играч на Net. Той има 10-дневен договор с Нетс.

Alize Johnson първи дабъл-дабъл като нетен играч.

Първият дабъл-дабъл на Alize Johnson като нетен играч. (Източник: netsdaily.com )

Той изпусна 23 точки, 15 борби и 3 асистенции, играейки 33 минути. Въпреки това не успя да победи джаза.

Джаз доминираше късите ръце в мрежата през цялата игра. Джаз направи кофата първо в играта и оттогава никога не поглеждаше назад.

Те поведоха през всичките четири четвърти и получиха лесна победа над Мрежите. В победата си над Nets Jazz’s Donovan Mitchell допринесе с 27 точки, 7 асистенции и 6 борби.

Донован Мичъл игра 27 минути, за да получи 27 точки.

По същия начин, Rudy Gobert на Jazz пусна 8 точки, 11 борби, 3 блокади, играейки 24 минути, докато Mike Conley направи 8 точки, 4 борби, 2 кражби, играейки 25 минути.

За Мрежите настрана от Алайз Джонсън , Реджи Пери изпусна 12 точки, 8 борби, 3 откраднати игра 28 минути, Крис Чиоца на Нец направи 10 точки, 11 асистенции, 2 откраднати игра 28 минути.

Юта Джаз удобна победа

Както се очакваше, джазът доминираше в мрежите през цялата игра и спечели лесна победа срещу късите ръце.

T. j. височина ват

Нетите не успяха да играят добре, в крайна сметка дадоха победа на джаза. Поради което Юта успя да си почине от титулярите през четвъртата четвърт.

Джаз издухва Нетс, които са без Джеймс Хардън, Кайри Ървинг и Кевин Дюрант

Джаз взривява Нетс, които са без Джеймс Хардън, Кайри Ървинг и Кевин Дюрант (източник: nydailynews.com )

В обида джазът влезе през нощта първи в НБА с 16,9 тройки на мач.

И те събориха 11 през първото полувреме в играта и общо 23, като Мичъл уцели четири от 11-те тройки.

Те поеха 21 точки преднина през първата четвърт и нараснаха с 63-38 на почивката

И Тони Джоунс от The Athletic предостави своя поглед върху видяното след две четвърти от играта.

Той казва, мисля, че самотното нещо, което можете да извадите от това първо полувреме, е, че това може да е най-удобното, което съм виждал Юта през този сезон срещу изключително превключваща защита.

В началото притесняваше джаза за около три притежания, а след това беше за състезанията.

Сега Юта има пълна преднина от три мача на терена на Западната конференция и търси първия си номер 1 в плейофите на Западната конференция от 1997-98.

Следващата Джаз е срещу Мемфис Гризълс гръб в гръб, а Мрежите ще играят срещу Детройт Пистънс и Тимбървулвс.