Футбол

Италия победи в квалификационна група C за Световното първенство през 2022 г. с резултат 2: 0 над Северна Ирландия

Италия побеждава Северна Ирландия с 2: 0 на 25 март в Парма, като стартира в квалификационните игри на Световната купа от група C

Италия затвърди преднината си през първото полувреме след това Доменико Берарди вкара в 14 -ата минута и Ciro Immobile само седем минути преди почивката.

Трениран от Роберто Манчини от 2018 г. италианският отбор беше страхотни противници, за които ирландският отбор трябваше да бъде подготвен. Отборът на Манчини е непобеден в 23 мача до момента.

Той каза Rai Sport :

Първото полувреме беше отлично и трябваше да вкараме повече голове.

Топката се движеше бързо, беше перфектна. Вкарахме два гола и можехме да вкараме поне още два.

Е, трябва да прегледаме второто полувреме, защото трябва да се справим по -добре от това. Може би започнахме да поемаме няколко прекалено много докосвания и топката се движеше бавно. Това може да се случи след пет месеца, в които не се виждаме.

През 2018 г. Италия не успя да се класира за световното първенство в Русия. За първи път от шестдесет години не успяха.

Като четирикратни победители в Световната купа, те никога не са губили като домакин на квалификациите за Световната купа.

Отборът на Северна Ирландия изгради силна игра след второто полувреме, изненадайки Azzurris. Вдъхновен от Гавин Уайт , те изразиха своята позиция.

Те се изправят срещу българския отбор в Уиндзорския парк в Белфаст на 31 март.

има ли Одел Бекъм син

Шеф на Северна Ирландия Иън Бараклоф Отборът се подготвя за мача, тъй като продължава да се състезава за финалите на Световното първенство, което им се изплъзва от 1986 г.

Италианецът Доменико Берарди ликува, след като вкара началния гол в квалификацията за домакинство на Световната купа (Източник: Sports Mole)

Италия доминира през първото полувреме, въпреки позицията на Северна Ирландия

Първите няколко минути от откриването изглеждаха положителни за Norn Irons. Отборът беше освежен и продължи стабилна игра.

Италианците обаче набраха темпото си и извършиха остри подавания. Северна Ирландия не може да се конкурира с Azzurri на върха си.

каква е нетната стойност на Рик Хендрик

Лацио нападателят Immobile показа първия знак за възможен гол, но вратарят Бейли Паун-Фарел лесно го блокира.

Нападателят Доменико Берарди отбеляза началния удар. Възможността му се появи, когато получи пропуск Алесандро Флоренци .

Той хвърли надолу дясното рязане и стреля под ъгъл, който мина покрай вратаря на Северна Ирландия Пийкок-Фарел близо до гредата.

Това беше висок удар, който отиде направо в покрива на мрежата. И Сасуоло четвърти гол на нападателя след пет мача за Италия.

Италианецът Ciro Immobile отбелязва втория победен гол в мача за квалификационна група C за Световното първенство по футбол срещу Северна Ирландия (Източник: The Guardian)

Immobile получи шанс няколко минути преди полувремето. Получаване на балотаж от Лоренцо Инсине , нападателят успя с нисък ляв ъглов удар.

Това беше първият му гол за Италия от 2019 г. Миналогодишният носител на Европейската златна обувка, Чиро не можа да сдържи възбудата си и ритна и тупна ъгловия флаг.

Според неговите думи усетих тежест от раменете си, не бях вкарвал от година и половина за Италия.

Това беше освобождаване, важна цел за мен и за отбора, тъй като мачът беше малко сложен.

Хауи дълго спечели супербол

Norn Irons вземат през второто полувреме

След почивката тимът на Северна Ирландия се подсили, за да играе по -добре и по -силно.

Всъщност италианците в един момент бяха леко разрошени.

Гавин Уайт настигна шанс, когато се хвана за заден ход на полузащитника на Azzurri Мануел Локатели , но на Милан на АС Джанлуиджи Донарума отблъсна го.

Италианският вратар също направи втори пореден опит и блокира Майкъл Смит Е изстрел. Смит се опита да отбележи с левия крак, но не използва достатъчно сила.

Само четири минути преди приключването отборът на Бараклоу едва не спечели гол. Бяха играли добре в играта и Капитан Стивън Дейвис успя да проследи Пади Макнейър давайки му умен пас. Човекът от Мидълзбро обаче не можа да достави тази нощ.

Небрежният му изстрел прелетя над напречната греда. Той играе добре за отбора и страната си в последните мачове, но представянето му в четвъртък беше истинско разочарование за феновете и шефа на Северна Ирландия.

Говори шефът Иън Бараклоу Sky Sports : Това не са игрите, за които ще бъдем съдени. Трябва да вземем този интензитет от второто полувреме в следващата ни квалификация в сряда срещу България.

Това са мачовете, срещу българите, срещу Швейцария, и дори срещу Италия у дома. Ще бъдем въодушевени от това представяне през второто полувреме.

Знаем, че трябва да започнем игри по -добре, но можем да създадем шансове. Имаме екипна етика, според която трябва да сме на предния крак. Не можем да бъдем пасивни и когато сме, ние сме засегнати от това.

Северна Ирландия трябва да се натрупа и да се превърне в по -добре подготвен и енергичен екип и да научи и вземе опит от второто полувреме. Те трябва да засилят мача с България в сряда, ако искат да продължат да се класират за финалите на Мондиал 2022.