Евро Купа

Италия и Белгия: Двама тежка категория срещат мача си

MunicH: Впечатляваща Италия на полуфиналите на Евро 2020 след победа над ACE TEAM Белгия с резултат 2 - 1 на 2 юли

Това беше игра за развълнуване с повече от 12 000 зрители на ръба на местата си.

Италия и Белгия изиграха мач, подобен на този, който се играе на финалите.

В турнира Евро 2020 адзурите са може би най-добрият играещ отбор.

Двата гола, които вкараха този ден, бяха с най-добро качество. Те имат 13 поредни победи и са изиграли 32 мача без загуби.

Въпреки че Белгия е оценена като първокласен отбор в света, те бяха разочарование.

На Мондиал 2018 те станаха трети, но не можаха да си осигурят място на полуфиналите на Евро 2020.

Техният отбор се състои от брилянтни играчи, но повече от десетилетие те не са в състояние да се представят като талантлив международен футболен отбор.

който е омъжен за Кит Хувър

Надяваме се, Белгия да успее да си върне славата на Световното първенство по футбол в Катар 2022, което е на 18 месеца.

Ликуваща Италия, когато се изправят срещу Испания на полуфиналите във вторник на Уембли. (Източник: Sky Sports)

Италия проправя пътя си към полуфиналите

Този ден италианците бяха по-течният отбор, въпреки че белгийците бяха не по-малко страшен противник.

В началото изглеждаше така Ромелу Лукаку щеше да сплаши началото на играта.

Но националния отбор на Италия Леонардо Бонучи показа обратното. Въпреки това, VAR отказа резултата му за негово ужас.

На Джовани Ди Лоренцо докосването не помогна, което доведе до унищожена цел.

На 31-ата минута през първото полувреме, Николо Барела впечатли зрителите с остро задействана начална стачка след маневриране през двама защитници.

Той беше захранван с топката от Марко Верати и си проправи път през еластичните защитници, след като прокара топката в далечния ъгъл въпреки Тибо Куртуа ' усилия.

Между другото, Куртуа е смятан за един от изключителните вратари на световния футбол.

Кевин Де Брюйн изглежда се оказа и заплаха, но Джанлуиджи Донармама спаси удара от белгийския нападател.

Италианският вратар сензационно спаси втори удар на Лукаку, когато бързо го блокира с дясната ръка.

Италианците изиграха тежък мач. Класически и опитни играчи, защитата им беше много силна.

Те настояваха силно и бяха възнаградени в 44-ата минута на играта.

Лоренцо Инсине порази публиката на Алианц Арена, след като вкара втория гол за своя отбор.

Италиански шеф Роберто Манчини говорих на Sky Sports :

Не мисля, че сме страдали твърде много в нито един момент от играта. За да победите отбор като Белгия, се нуждаете от страхотно представяне от всички и точно това се случи днес.

Вкарахме две и можехме да вкараме повече. Мисля, че победата е напълно заслужена. Испания е следващата, но колкото повече напредвате, толкова по-трудно става. Тази вечер обаче просто искаме да помислим за представянето си и за победата си.

Наказателен резултат за Белгия

Изглежда, че италианският национален отбор взема надмощие.

Белгийците усещаха, че и те не получават дължимото.

Фаулът на Лоренцо обаче с Джеръми Доку създаде възможност за Лукаку. Нападателят на Интер от Милан съживи надеждата на Белгия.

Преди да влезе в почивката, Лукаку даде удар на отбора си, за да спечели дузпа.

В последните 23 от изявите си той е вкарал 24 гола.

Той получи пет възможности да тества уменията си като добросъвестен нападател. Футболът обаче има тънки полета и със сигурност не беше неговият ден.

През второто полувреме Де Брюйн му подаде топката и имаше голямо очакване да се направи резултат.

Резултатът на Италия от две щеше да бъде изравнен, но удар на Лукаку отиде директно към халфа Рома Леонардо Спинацола .

Отново той беше толкова близо с празна мрежа пред себе си, когато отклонено хвърляне от него Роден Чадли прелетя над главата му.

Белгийски шеф Роберто Мартинес говори пред Sky Sports: Всъщност чувствата са това, което можете да си представите - тъга и разочарование - защото не мисля, че тези играчи заслужават да бъдат извън този турнир.

Те са свършили невероятна работа, за да бъдат подготвени да бъдат готови да вървят стъпка по стъпка всеки ден, от началото на турнира. И за съжаление днес (петък) се сблъскахме с много добра страна (Италия). Мислех, че това са два много добри отбора в тази фаза на нокаут. И, за съжаление, маржовете не отидоха в наша полза.

Определящият момент за Италия

През второто полувреме италианците имаха възможности да увеличат преднината си. Белгия обаче имаше повече шансове.

Спинацола, Федерико Киеза , а Insigne се опита и се приближи съвсем близо.

Но триумфалната победа дойде за футболния отбор на Италия, когато Спинацола спря удар на Лукаку.

Той спаси деня за адзурите, тъй като резултатът им остана водещ.

Не знаейки граници, капитане Джорджо Киелини , който се беше завърнал от контузия и Бонучи се зарадва на критичния ход на Спинацола.

Това им спечели желаната посока за влизане в полуфиналите. И тълпата на стадиона беше в ярост.

Във вторник те се изправят срещу Испания в Лондон.