Нба Новини

Хюстън Рокетс най-накрая прекратяват своята 20-та поредна поредна загуба

Какъв Филм Да Се Види?

Хюстън Рокетс най-накрая завършват своята 20-та поредна поредна загуба с победа над Торонто Раптърс в понеделник.

Хюстън трудно успя да спечели шампионата през миналия сезон, дори в присъствието на Джеймс Хардън.

Този сезон върви дори най-зле за Ракетите с търгуван Джеймс, контузии на играчите и поредни загуби.

Изглежда, че загубената им серия никога не приключва. Откакто започна на 6 февруари, след като загубиха от Сан Антония Спърс.

Само 24 часа след емоционалната им 20-а поредна загуба, това удължава поредицата им от загуби до най-лошата в историята на франчайзинга.

Най-накрая получиха нощта, която винаги искаха; дългата им серия от загуби завърши с победа над Raptors.

Последната победа, която Хюстън имаше, беше на 5 февруари срещу Мемфис Гризлис, където вкараха 115 точки.

който е Джеймс Хардън, женен за

Тогава те загубиха от Сан Антонио Спърс с пет точки, 111-106. След загубата те така и не успяха да спечелят победата.

В предишния си мач Ракетите бяха на четири секунди от получаването на първата си победа от 4 февруари на загуба със 114-112 от гръмотевиците.

Те загубиха с две точки и удължиха загубите си до 20-та, което направи загубата им най-лошата в историята на франчайза.

Първата победа след 20-те поредни загуби

Тези загуби бяха голям удар не само за играчите, но и по-важното за старши треньора на Хюстън „Новобранец“ Стивън Силас.

Той беше видимо разстроен на пресконференцията си след мача в неделя. Когато го попитаха за загубената му серия, той остана безмълвен и разстроен.

Стивън Сайлъс изглежда като счупен човек, след като ракетите загубят 20-ти ред

Стивън Сайлъс изглежда като разбит човек, след като ракетите загубят 20-ти ред (източник: thebiglead.com )

Това, което изглеждаше като безкрайна мечта, спря след 20 мача.

На 22 март, понеделник, те спечелиха срещу Raptors с 18 точки 24 часа след емоционалната загуба от гръмотевичния град Оклахома.

За да сложи край на загубената серия, Джон Уол пусна първия си трибъл-дубъл след пет години. Уол имаше 19 точки, 10 асистенции и 11 борби.

Първият му трипъл-дабъл от 5 февруари 2016 г. Това помогна на Ракетите да спечелят първата си победа от 4 февруари.

И петте титуляри на Хюстън отбелязаха двузначно до средата на третата четвърт.

Jae’Sean Tate имаше 22 точки, Sterling Brown добави 20, Christian Wood вкара 19, а Danuel House Jr. добави 12.

Хюстън завърши третата четвърт с преднина 88-86 и откри четвъртата четвърт с 9-1.

Хюстън имаше груб старт с Уол, който получи технически фаул за трета поредна игра, след като се скара с официален пет минути след първата четвърт.

Ууд взе третия си личен фал за по-малко от три минути във втората четвърт, което го ограничи до само осем минути без резултат през първото полувреме.

Изглеждаше, че Хюстън ще удължи поредицата си от загуби до още един мач през първото полувреме.

След първото полувреме Хюстън се оттегли и продължи, за да спечели играта, завършвайки серията си загуби. Те предадоха на Торонто Раптърс 9-та поредна загуба.

Хюстън почти беше на път да счупи рекорда за най-дългата серия загуби.

На 21 март Хюстън направи рекорд за най-дългата серия загуби в историята на франчайзинга.

Те се изравниха за деветото най-лошо в историята на НБА и най-дългото от рекордната серия от загуби на Филаделфия за 28 мача през сезоните 2014-15 и 2015-16.

Ракетите бяха шест загуби от рекорда за един сезон и осем загуби от рекорда за най-дългата серия загуби.

Но победата в понеделник вечерта прекъсна серията и им попречи да поставят рекорда.

Тази победа даде усмивка и надежди на играчите на Хюстън и особено на треньора на отборите, който беше обезумял след загубата предната вечер.

Няколко настоящи и бивши треньори от НБА се обърнаха към Силас през последните 24 часа, предлагайки насърчение и подкрепа.

Тези разговори помогнаха за повдигане на настроението на Сайлъс, който се повиши, когато последният звуков сигнал прозвуча в понеделник вечерта в Toyota Center, а треньорът за първа година прегърна защитника на Хюстън Джон Стена.

Това е като неописуемо за победа през март на този луд сезон, каза Сайлъс. Толкова съм горд с момчетата.

Когато искате да преминете през него и да се биете толкова усилено.

И виждате разочарованието в лицата на играчите след загуба след загуба след загуба.

След това да влезем в съблекалнята след днешния мач и всички са просто щастливи и радостни. Искам да кажа, че е супер готино и страхотно.

Да, каквото и да е, бях вчера и излязох. Изглежда сега преди седмица.

Ние се прегрупираме, събираме се и да, чувства се много по-добре, само защото знам, че се чувства страхотно за тях.

Джон Уол и Стивън Силас след победата срещу хищници

Джон Уол и Стивън Сайлъс след победата срещу хищници (източник: ftw.usatoday.com )

Както и да е за мен, но аз съм толкова щастлив за тези момчета, че не е нужно да чуват за това и да се справят с него.

Причина за губещата серия

Хюстън спечели седем от осем мача преди поредицата загуби и имаше добър старт през сезона.

Но след като звездният център Кристиан Ууд силно изкълчи глезена си при тази победа срещу Гризлис, като го отстрани през следващите 17 мача.

Хюстън имаше няколко други ключови наранявания по време на поредицата загуби, включително стражите Виктор Оладипо, Ерик Гордън и Уол липсваха удължени участъци.

Ракетите също постигнаха взаимно решение с нападателите P.J.Tacker да се разделят.

След като реши да не играе в първия мач след паузата на All-Star, в крайна сметка го търгува с Milwaukee Bucks.

Поради всичко изброено по-горе, Хюстън трябваше да играе в НБА дори с минимум осем играчи в някои мачове по време на серията.

Въпреки това те положиха всичките си усилия и играха всяка игра с надеждата да спечелят.

Джон Уол, Стивън Сайлъс

Джон Уол, емоционалната реакция на Стивън Сайлъс след победата (източник: clutchpoints.com )

Губейки 20 поредни, не сме били здрави, но това не е оправдание.

Тъй като всички са минавали през протоколи за здраве и безопасност и наранявания, каза Джон Уол, който имаше трипътен дабъл в играта.

Просто излязохме там и се състезавахме, независимо какво и какво ставаше.

Ракетите никога не са изпуснали преднината пред Raptors, след като са продължили късно през втората четвърт.

Нападателят на Хюстън Дануел Хаус младши удари 51-метров удар, за да победи бръмчалката на полусъда, като даде преднина на Ракетс до пет точки.

Бях като „Уау, добре, може би това е нощта. Може би - каза Сайлъс.

Имахме игри, при които удряхме само четири 3-точки в цялата игра. Сега ударихме изстрел на полукорт.

Чувствах, че може да се случи нещо специално. За нас специална е победа след толкова много поредни загуби.

Става дума за проклетото време, човече, каза Кристиан Ууд, който вкара всичките си 19 точки през второто полувреме. Става въпрос за проклетото време.

Хюстън все още трябва да извърви дълъг път, преди да празнуват напълно, но тази победа беше специална за тях.