Футбол

Евро 2020: Уелс 1-1 Швейцария

Уелс се бори срещу Швейцария в първия си мач на Евро 2020, тъй като Кифер Мур сигнализира за завръщането си в отбора с това, което може да бъде важен баланс.

Първият му старт от само девет мача под мениджър Робърт Пейдж , нападателят на Кардиф Сити. Той беше близо до това да даде преднина на Уелс рано. Кога Ян Сомър силно убеди главата си.

Оттогава Швейцария пое контрола над играта. И след злоупотреба с много шансове. В крайна сметка вкараха гол, когато великолепни Breel Embolus дойде в ъгъла на xherdan Shaqiri .

От мързеливия си старт Уелс бавно напредваше. Но, 15 минути преди това Джо Морел „Най-важният кръст намери Мур.

Бляскавата му глава в долния ъгъл и изпрати малка. Но голямата чанта на уелски фенове до дивия Баку.

Тогава тези фенове смятаха, че сърцата им са били разбити 10 минути по-късно. Когато швейцарски заместител Марио Граванович вкара точно след почивката. Но намерението му не беше позволено да бъде в офсайд зад проверката на VAR.

Швейцария продължи да настоява за спечелен гол в продълженията. Но те бяха отказани от поредица от фини консервации от Дани Уорд .

Засилването на швейцарския натиск в миналото, с равнопоставеност, би звучало като голямо облекчение за Уелс. В следващия си мач срещу Турция в Баку в сряда.

След като Турция бе разбита с 3: 0 от Италия в мача на откриването в петък. Вторият мач на Уелс в Баку може да окаже голямо влияние върху надеждите им да стигне до фазите на нокаут.

Червената стена в Баку, къса няколко тухли.

Уелс чака 58 години времето си на слънце на Евро 2016.

Отсъствие от големите финали от Световното първенство през 1958 г. И показа впечатляващото си завръщане на полуфиналите.

Това беше лятото, което промени футбола на Уелс завинаги. И с останалите осем членове на този екип. Изложение на мисията в това за създаване на тяхната история.

Това беше съвсем различна ситуация във Франция. В същото време 24 000 фенове на Уелс тласнаха стадиона на Бордо преди пет години.

Феновете похвалиха Уелс в Баку (Източник: Ace Sports)

Джон Елуей притежава бронкосите

Епидемията в Баку означаваше, че Червената стена се движи само със стотици.

Те се чуха на малкия олимпийски стадион в Баку. Което беше създадено, за да се чувства като пещера на съседа, тъй като местните жители не успяха да изпълнят заданието си.

Пейдж си спомни Мур, когато се върна на 4-2-3-1. След разочароващо преднина преднина, обикновено 3-4-3 в строителството.

Решението почти веднага засегна глобата на Даниел Джеймс, която намери Мори. С хлабаво вързана глава над гредата от швейцарския вратар Сомер.

Това беше подобно на първото полувреме на Уелс, което е добре организирано. И играха уверени противници.

Гарет Бейл и Арън Рамзи бяха по-малко замесени. За разлика от това, защитата се бори да залови Емболо.

Но в крайна сметка Уелс се стегна. А Бен Дейвис и Рамзи се доближиха до къс ъгъл, който доведе до лекото падане на Морел до Морей. Главата му прощаваше избора му.

Отборът Швейцария трябва да очаква големи очаквания

Швейцария работи под прикритието, че е златното поколение. В резултат на това няколко члена на отбора спечелиха Световната купа до 17 години.

И завършиха на върха на Европейското първенство до 21 години. Включително полузащитникът на Арсенал Гранит Джака и полузащитникът на Ливърпул Шачири.

Но докато заслужава да спечели седем от последните осем. Но, за съжаление, като домакини на Евро 2008, Швейцария не успя да се класира за втория кръг.

Отборът Швейцария пое големи очаквания (Източник: Super Sport)

Отборът Швейцария пое големи очаквания (Източник: SuperSport)

Джон Мадън е мъртъв или жив

Нямат късмет, за да не водят до полувремето. И Феровович беше заблуден, особено с изстрела му.

Но стачният партньор Емболо беше в по-добра форма, изопачавайки. И обръщане на защитниците на Уелс Крис Мефъм и Джо Родон.

Играчът на Pacy Borussia Monchengladbach беше облекчен и по двата повода в началото на второто полувреме.

Преди да види удара му, спасен от Уорд и в ъгъла на резултата влезе вътре.

Емболо почти добави момент след прорез отляво. Но най-болезнената от швейцарската близка мис беше затворена. Първо с гол на Гавранович, който беше забранен. И тогава няколко изстрела бяха спасени от Уорд.