Футбол

Английските отбори продължават към четвъртфиналите на Шампионската лига: прибира ли се?

17 март, Англия:

Всички настоящи английски отбори, които играят в Ro16 на Шампионска лига са се класирали за четвъртфиналите.

През последните няколко години, с изключение на Ливърпул, който спечели CL, английските отбори трудно се преместиха на последните етапи в Шампионска лига ,

Този сезон обаче беше доста подобрен отстрани, с подобни Челси , Манчестър Сити , и Ливърпул всички доминиращи над опонентите си, за да продължат напред в състезанието.

Круиз Челси миналото Атлетико Мадрид

Всеки път, когато Челси се изправя срещу Атлетико Мадрид, непременно ще има някои драматични и епични резултати. Тези две страни се срещнаха само в Шампионската лига през последните няколко години, като Челси излезе най-отгоре.

В общо 9 мача за 12 години Челси е спечелил 4 мача и току-що е загубил 2, докато е равенствал останалите 3 мача срещу Атлетико Мадрид.

През сезон 20/21 Атлетико Мадрид е лидер в лигата в Ла Лига, докато Челси бавно се възстановява и е 4-ти във Висшата лига.

който е кам Нютън също женен

Атлетико имаше същия мениджър в Диего Симеоне повече от 10 години, докато Челси имаше няколко промени в мениджърите, като наскоро Франк Лампард беше уволнен, за да даде път на Томас Тушел.

Пълно работно време на „Стамфорд Бридж“: Круиз на Челси миналото на Атлетико Мадрид, за да се премести в четвъртфиналите. (Източник: Челси)

Според записаната история на УЕФА, Атлетико Мадрид никога не е направил завръщане след загуба на първия си мач.

Те са загубили всичките 7 вратовръзки в Шампионската лига, в които са победени в първия мач.

Под Томас Тухел , тази страна на Челси се подмлади и изглежда като силен претендент за титлата в Шампионската лига.

Прочетете също: Тома Тухел Ера >>

Този отбор току-що е допуснал един гол от опозиционен играч под формата на Такуми Минамито и един автогол, което води до общия брой на само два допуснати гола при Томас Тухел .

Челси поведе в равенството със славен Оливие Жиру гол в първия мач на гости.

Дори в първия етап, Атлетик страна изглеждаше наистина слаба в сравнение с формата им в Лигата .

Вторият мач започна на Стамфорд Бридж, дом на Челси. Домакините изглеждаха доминиращи отдясно и поведоха в 34-ата минута Хаким Зиеч , Кой Тимо Вернер асистиран.

Атлетико беше зашеметен от това и те изглеждаха да отскочат, но стабилната отбрана на Челси държеше нападателите им (Атлетико) встрани.

Те направиха общо 5 промени, довеждайки нападатели с надеждата да отбележат гол и да променят инерцията в тяхна полза.

Въпреки това, никой от техните подводници не може да направи промяна в играта. По време на заключителните етапи на играта, легендата на Атлетико Стефан Савич с лакти Антонио Рудигер в средата на извеждането на ъгъл. Реферът му показа (Савич) прав червен картон.

Намалявайки до десет мъже, Атлетико изглеждаше наистина слаб пред високото натискане и високата скорост на Челси. Tuchel привлече Emerson и Ben Chilwell около 92-ия час.

Челси Това е Канте засече една топка от Атлетико Мадрид и я подаде напред към Християнска полиция в, който след това спринтира към целта на Атлетико.

Беше трима срещу един, като Челси имаше по-голям брой играчи. Пулишич подаде топката на Емерсън, който след това разби топката точно в долния ъгъл. Това беше първият му изстрел в играта.

Този гол даде преднина на Челси с 2: 0 в играта, която стана 3: 0 в хода на двата крака.

„Сините“ преминават към четвъртфиналите за първи път от сезон 2013/14.

Сега Челси очаква с нетърпение равенството, което се случва на 19 март 2021 г., което ще определи с кого ще се изправят в четвъртфиналите на Шампионската лига.

Манчестър Сити разрушава Борусия Мьонхенгладбах

Пеп Гуардиола „S City“ продължава своята доминираща форма, докато разрушават германската страна Борусия Монхенгладбах в Ro16 на Шампионската лига.

Град и Монхенгладбах са се срещали 6 пъти в Шампионската лига, като цялата победа е за английската страна.

Манчестър Сити е вкарал общо 19 гола и е допуснал само 4 през този период срещу тази опозиция.

Първият мач започна на неутрално място, където Сити доминира още от самото начало. Бернардо Силва получи гостуващия решаващ гост в гостуването, когато вкара в 29-ата минута.

прави сина на Тони Дорсет да играе в НФЛ

Въпреки че Борусия искаше да отскочи, Габриел Исус завърши мача с 2-ри гол в 65-ата минута.

Играта завърши с 2: 0, като Сити получи решаващи 3 точки и предимството на головете се насочи към реванша.

Реваншът беше в дома на Манчестър, стадион 'Етихад'. Домашната форма на отбора на Пеп наистина е нещо, на което целият футболен свят би завидял.

Току-що са загубили веднъж в 5 домакински мача, дербито в Манчестър, и са вкарали 14 гола, като са допуснали само 4 гола. А в Шампионската лига те не са допуснали нито един гол повече от 700 минути.

Що се отнася до гостуващата страна, те преминаха през лоша форма.

Те не са спечелили нито един мач през последните 8 мача, които са изиграли, и са допуснали 14 гола, като същевременно са вкарали само 5 гола.

Вторият крак започна точно както го направи първият. Кевин Де Брюйн откри резултата в 12-ата минута и Илкай Гундоган удвои преднината на домакините в 18-ата минута.

Сити поведе с 4: 0, без дори да играе 20 минути. Гостът изглеждаше ужасно по време на цялата игра.

Манчестър Сити никога не е минавал етапа на четвъртфиналите в Шампионската лига, като е бил отпадащ от състезанието последните три пъти.

От тази страна на Сити обаче изглежда, че могат да спечелят четворката през този сезон, включително Висшата лига, Купата на F.A, Купата на Карабао и Шампионската лига.

Liverpool Sail Past RB Leipzig

Юрген Клоп ‘S Ливърпул наскоро спечели Шампионската лига през сезон 2018/19, който сложи край на тяхната 13-годишна поредица без европейски трофеи.

Въпреки че Ливърпул преминава през груб участък във Висшата лига, европейските им мачове са забелязали доста подобрения.

През последните няколко мача в Европа Ливърпул доминира в групата си, като същевременно играе впечатляващ футбол.

РБ Лайпциг в момента е на 2-ро място в Бундеслига и пътеводители на лигата Байерн Мюнхен само с 3 точки. Изглежда, че всъщност биха могли да спечелят титлата в лигата този сезон.

Въпреки че се представят много добре в собствената си страна, те наистина не са показали същото представяне в европейските състезания.

Първият мач, както и останалите игри, се случи на неутрално място. RB изглеждаше така, сякаш могат да спечелят играта, тъй като започнаха да доминират още от самото начало.

Те обаче не биха могли да бъдат толкова клинични, колкото в последните им игри.

През второто полувреме Ливърпул изглеждаше по-добре от първото полувреме и Мохамед Салах спечели аванса на гостите в 53-ата минута и Садио Мане удвои аванса в 58-ата минута.

С предимството от два гола, насочено към Анфийлд, Ливърпул изглеждаше така, че лесно може да премине РБ и направи това, което си постави за цел.

Дуетът на Неправилно и Мане направи страната на Клоп още по-опасна във втория мач.

Подобно на първия мач, RB изглеждаше доминиращо през първото полувреме, но изглеждаше, че те не са обули обувките си за игра.

Неправилно откри резултата в 70-ата минута и след четири минути, Мане вкара 2-ри гол и даде на Ливърпул съвкупно преднина от 4: 0.

Европейската версия на Ливърпул изглежда по-добре от националните им версии и ако продължат формата си, кой знае, може дори да стигнат до финалите на Шампионската лига.

Ще се прибере ли Шампионската лига?

Прибира се у дома е известен лозунг в Англия, който се отнася най-вече за Мондиала или нещо подобно, където Англия участва.

Шампионската лига е най-важното европейско състезание, което се провежда в света.

за какво колеж играе Ели Манинг

Тъй като всички участващи английски страни са се класирали за четвъртфиналите, формата и представянето им дават надежди на феновете, че поне един от английските отбори ще върне трофея на Шампионската лига у дома в Англия.

Сред трите отбора Челси спечели състезанието през 2012/13 , Ливърпул го спечели в 2018/19 сезон. Манчестър Сити обаче никога не е печелил това състезание.