Евро Купа

Англия победи Дания, за да влезе във финала на Евро 2020

Какъв Филм Да Се Види?

55-годишното чакане на Англия за главния финал за мъже най-накрая приключи след победата им над Дания на Евро 2020, в нощта на нервно раздразнение и безусловно вълнение на Уембли.

Отборът на Гарет Саутгейт беше на мисията да измине дистанцията пред всеки отбор на Англия, който бяха направили след спечелването на Мондиала през 1966 г. срещу Западна Германия. В крайна сметка те си осигуриха дългоочаквания гол, тъй като дойдоха отзад, за да спечелят в продълженията.

Пред 66 000 фенове и в нажежена, гръмотевична атмосфера от събития, новият Уембли никога не се е сблъсквал досега. Англия се пребори с проблема, за да осигури среща с Италия във финала на Еврокупа на същото място в неделя (20:00 BST).

Те трябваше да се борят за победа срещу противниковите играчи. Последният имаше запален вратар Каспер Шмайхел , особено след като са допуснали първия си гол в турнира Микел Дамсгаард ‘Зашеметяващ свободен удар след 30 минути.

Но те реагираха бързо като капитан на Дания Саймън Кяер отговори на заплашителната игра на Bukayo Saka шест минути преди почивката.

Шмайхел беше героят на Дания, тъй като домакините търсеха победителя, представяйки брилянтно спасяване от Хари Магуайър и Хари Кейн тъй като играта премина в продължения и перспективата за дузпа беше голяма.

Дългоочакваният момент за Англия с Kane’s Score.

Дългоочакваното време нацията да пристигне добре с големия екран на Уембли показва 103 минути, а капитан Кейн стоеше след дузпи след Йоаким Маеле фал Рахийм Стерлинг .

Дания обаче не беше доволна от решението, което VAR тества. И в съответствие с дългата и трудна история на Англия, беше немислимо Кейн, който беше леден, да види ужасната дузпа, спасена от Шмайхел, но падна на крака, за да отбележи.

Сега Кейн изравни с рекорда на Гари Линекер за десетте гола на Англия в големите турнири.

Дългоочакваният момент за Англия с Кейн

Дългоочакваният момент за Англия с резултата на Kane’s (Източник: San Diego Union Tribune)

на колко години е съпругата на Джим Нанц

Уембли полудя от силен шум и диви фестивали. И след всичките години на наранени Англия има златна възможност най-накрая да вземе главната корона.

Англия преминава теста за нерв.

В една незабравима нощ Англия отговори на два много важни въпроса, които ги заобикаляха.

С всички обещания и напредък след трагичното разочарование от полуфиналите на Мондиал 2018 в Москва. Играчите и мениджърът трябва да докажат, че могат да преодолеят непреодолимо препятствие за тях и техните предшественици, след като се появиха в последните четири загуби на Световното първенство и Евро 96.

Това беше киселинен тест поне преди решаващия финал в неделя срещу Италия. И те донесоха стоките не само в контекста на Евро 2020, но и за да покажат техния характер и усет за голямата игра.

Англия се класира за полуфиналите с вълна на очакване и надежда след последната победа над 16 над Германия на Уембли, последвана от разбиване на Украйна с 4: 0 на четвъртфиналите в Рим.

Англия най-накрая премина тест за нерв (Източник: Granthshala)

И те се сблъскаха с изпитание на нервите си, когато отстъпиха на този изискан датски отбор, избивайки свободния удар на Дамсгаард за първия гол, който Джордан Пикфорд бе допуснал в Англия за 721 минути.

По това време Англия беше заета, но отговорът беше пълен с вяра, бързо се изравни и пое юздите, преди датчаните да се уморят от великолепния Шмайхел и в крайна сметка да бъдат победени от победителя на Кейн.

Отборът на Саутгейт премина границата и нито един отбор на Англия не е направил повече от това, откакто сър Алф Рамзи спечели Световната купа. Сега чакаме да видим дали това ще им даде самочувствието и вярата да премахнат последното препятствие.

Тежките оръжия на Southgate взривяват Англия на финала.

Тъй като Саутгейт ще ги търси, най-добрите играчи на Англия оказаха своето влияние там, където е най-важно в нощта, когато провалът ще бъде трудно поносим.

Капитанът на Англия Хари Кейн, който се бореше да се класира за Евро 2020 по време на груповата фаза, изкара своя щастлив гол, за да отбележи четвъртия си и най-важен гол в турнира след пропуснатата си дузпа. Но изпълнението му беше пълно със сила и заплаха.

Той се върна към най-доброто и как Англия ще има нужда от това срещу двамата велики италиански защитни шампиони Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи. Те имат качеството и изобретателността на пътя, показани в техните комбинирани 70 години.

Стерлинг продължи финното си бягане, което се отрази и в серията, която направи точка да спечели играта в Англия. Побивайки сърцето на изключителната защита на Дания, докато накрая той допусна значителна грешка.

Саутгейт

Тежките оръжия на Southgate експлодираха Англия на финала (Източник: The Independent)

А капитанът на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър, който се съмнява в контузията, която дори не стартира турнира, сега се върна в ролята на Саутгейт в търсене на защитен лидер. Силата и мощта, които винаги съществуват, от една страна, и ограниченията на другата.

След като обаче еуфорията отшуми и героите на Англия избиват главите си напред. И те трябва още веднъж да надхвърлят призива на дълга.

Победената Дания може да вдигне глава.

Имаше сълзи в очите на датските играчи, когато последният сигнал подаде в кампанията им за Евро 2020. Първият започна със сърцераздирателния сърдечен арест на Кристиан Ериксен в първия им мач срещу Финландия. И след това огромна заслуга за треньора Капсер Хюлманд и неговия екип.

Дания имаше духа на решителния отбор, тъй като Ериксен беше благодарен за продължаването на възстановяването си. Но те не бяха мотивирани само от емоции. Това беше качествен отбор и те напълно заслужаваха да стигнат до последните четири.

Докато те аплодираха феновете си при последния сигнал. А колоритните им фенове доставиха на Дания голямата радост, която заслужаваха.

Победената Дания вдигна глава високо заради пътуването си (Източник: Nation World News)

И Дания направи много трудна нощ за Англия. Но те може да са проклели неуспеха да защитят преднината си в почивката срещу противниците на въжетата, докато продължават.

е вълк блицър, женен за чернокожа жена

Това беше студена нощ за треньора Хюлманд и неговия отбор. Но те спечелиха Евро 2020 за своята сила, единство и игра.