Blazers изглеждаха да обвържат серията, след като не успяха да го направят в Game 5, дори след като два пъти наложиха продължения.

И от друга страна, Нагетс изглеждаше да завърши играта с победа.

по кое време е роден Леброн Джеймс

'Блейзърс' започнаха силния мач, вкарвайки кофа след кофа.

Но в крайна сметка Нагетс взеха победата зад брилянтния резултат на Никола Йокич.

'Нагетс' елиминира 'Блейзърс', побеждавайки ги 126-115 и поведе 4-2 серия, за да влезе в полуфиналите на Западната конференция.

Никола Йокич изведе голмайсторите с брилянтната си стрелба, докато Дамян Лилард изведе голмайсторите на Блейзърс въпреки загубата.

Блейзърите стартират силно.

Дамян Лилард имаше страхотна първа четвърт, дори постави рекорд в плейоф. Той получи наградата за съотборник на годината в НБА преди мача.

Първата четвърт започна с Нагетс, отстъпвайки на Блейзърс с цели четири точки при 7:10, останали в четвърт.

Тогава Майкъл Портър-младши пусна три точки, намалявайки преднината на две по средата на четвърт.

И добави още една тройка, за да поведе.

Но „Блейзърс“ върнаха аванса и бяха с три точки напред, преди Портър да добави още една тройка, за да изравни играта с оставащите 3:20.

Nuggets отстъпиха на Blazers с четири точки, вкараха 29 точки през четвъртината, докато Blazers имаха 33 точки през първата четвърт и

През втората четвърт Блейзърс бяха с преднина от пет точки в продължение на минута.

Докато CJ McCollum пусна забиване, удължавайки преднината до седем точки.

Бяха на 45-47 по средата на четвърт, когато Никола Йокич изравни играта на 47-47.

Норман Пауъл излезе с обратна подредба и Блейзърс взе шест точки да поведе с 3:37, останали през втората четвърт.

Anfernee Simons пусна три точки, водещи до 18-8 писти, а Blazers с 8 точки преднина.

Лилард излезе с три точки с 0,4 секунди, останали през втората четвърт.

Те продължиха да доминират над Нагетсите и през втората четвърт, като добавиха 35 точки през втората четвърт, докато Нагетсите добавиха 32 точки.

И продължи да поведе в началото на третата четвърт, като взе 11 точки предимство при 8:09 останали в четвърт.

CJ McCollum удължи преднината до 14 точки, като отпадна с три точки.

Те бяха 79-91 с по-малко от пет минути в третата четвърт, след като McCollum излезе с джъмпер следващия.

Nuggets направи завръщане.

Но с брилянтната стрелба на Никола Йокич, Нагетс се завърна.

Йокич отговори с потапяне и отряза преднината.

Те бяха 95-101, Блейзърите все още водещи. Но Монте Морис пусна три точки на зумера за Нагетс.

Впоследствие четвърт приключи 98-101, Блейзърс само с три точки преднина, тъй като Наггетс завърши четвъртината с 14-4 серия.

'Блейзърс' все още има четири точки преднина със 7:11, останали през четвъртата четвърт.

колко струва terence crawford

Докато Монте Морис пусна три точки, намалявайки преднината до точка.

Тогава Йокич излезе с три точки на следващото притежание, като даде на Нагетс две точки преднина.

Те бяха 110-108, докато Морис пусна плаващ флоат.

„Блейзърс“ отстъпиха „Нагетс“ с шест точки, а Остин Ривърс пусна три точки, удължавайки преднината до 9 точки.

Йокич повали изстрел с кука и поведе двуцифрената преднина.

Те бяха 119-113 с по-малко от две минути, за да играят. Впоследствие Йокич пусна кофа.

След това Аарон Гордан запечатва играта с три точки от ъгъла при подаването на Йокич и поведе 9 точки преднина с по-малко от минута за игра.

'Блейзърс' нямаха отговор за нарушението на Йокич, в резултат на което Нагетс спечелиха 126-115 и елиминираха 'Блейзърс', влизайки в полуфиналите на Западната конференция.

Обичам нашия екип. Обичам всеки играч в съблекалнята, от един до седемнадесет, каза треньорът на Nuggets Майкъл Малоун. Продължаваме да намираме начини да спечелим. Миналата година, тази година, хората не осъзнават какво пропускаме в момента с контузии, така че не бих могъл да се гордея с група играчи, които наистина обичам да тренирам всеки ден.

Сега те ще се изправят срещу Финикс Сънс в полуфиналите на Западната конференция.

Точкуване на акценти.

Никола Йокич поведе в резултатите, като отпусна 36 точки, 8 борби и 6 асистенции. 20 от 36-те му точки дойдоха през третата четвърт.

Той е всичко за тях, каза Дамян Лилард за Йокич. Мисля, че ако беше някоя година човек като него, какво прави за този отбор, можеше да отведе отбора си до шампионат, щеше да бъде тази година заради това колко е отворен. Няма любим. В моите очи поне чувствам, че всеки може да бъде победен и всеки може да го направи. Ето защо това е още по-разочароващо за мен, защото се почувствах, че ако има някоя година, можете да поемете товара и да отидете да го вземете, това беше тази. Определено мисля, че той е способен на това.

Той за пореден път показа изпълнение на ниво MVP, тъй като Nuggets направи завръщане през второто полувреме след брилянтната си стрелба.

Ето защо той е категоричният MVP, каза Малоун. Тъй като можете да отведете никого от нашия екип, ако имаме Никола, можете да ме сложите, Уес Неселд, Райън Боуен, Чарлз Класк, когото искате там, ние ще намерим начин да се състезаваме, защото толкова страхотен е той е.

На въпроса за завръщането Портър просто отговори, Първи спирки и Никола Йокич.

Играчите на Nuggets засилиха играта си, за да помогнат на Йокич.

Йокич получи помощ от други играчи на Нагетс в процеса. Един от тях идва от Майкъл Портър-младши

Портър падна с 22 точки през първата четвърт, когато Йокич засече неприятни проблеми, задържайки Наггетс в играта.

След това завърши играта, като вкара 26 точки, 5 борби и 4 асистенции.

След като Никола намери своя ритъм през третата четвърт, той получи помощ от Монте Морис, Остин Ривърс, Аарон Гордан и ЯМичал Грийн през второто полувреме.

Имаме много пичове, които са силни играчи, човече, каза Портър. Подобно на мен и аз имах своя момент през първото полувреме и след това се охладих. Не мисля, че вкарах [останалата част от играта]. Тогава Йокич очевидно пое, но начинът, по който Остин и AG имаха своите моменти, и Монте, J-Myke - ние просто имаме много пичове, които са способни.

Аарон Гордан отпусна 13 точки, 7 борби и четири асистенции, заедно с тройката за запечатване на играта в последната минута.

Факундо Кампацо имаше 10 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Монте Морис водеше на пейката на Нагетс, вкарвайки 22 точки, 4 борби и 9 асистенции.

Докато JaMychal Green пусна 10 точки, 9 борби.

Историческото представяне на Дамян Лилард приключва този сезон.

Дамян Лилард направи дуел на настоящия кандидат за MVP Никола Йокич през цялата поредица, за да даде на НБА една от най-добрите игри за плейофи през този сезон.

Той принуди две продължения в Игра 5 със съединителна тройка и почти победи Нагетс в тази игра.

И тази вечер дори постави рекорд в плейофите на НБА.

Nuggets се втурнаха да затворят поредицата в Игра 6, за да избегнат поредната игра на съединителя от Lillard.

Никой не се опитва да види Дамян Лилард, един от играчите, който някога е бил, в игра 7, каза нападателят на Nuggets Майкъл Портър младши.

Лилард завърши мача, вкарвайки 28 точки и 13 асистенции дабъл-дабъл, заедно с 4 борби.

Той имаше 35 тройки в първия кръг на плейофите и стана играч с най-много три точки в историята на плейофите.

Докато CJ McCollum пусна 21 точки, 4 борби и 3 асистенции.

Норман Пауъл имаше 17 точки, 4 борби и 2 асистенции, докато Юсуф Нуркич отпусна 13 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Робърт Ковингтън завърши с 10 борби и 11 точки дабъл-дабъл.

Междувременно Кармело Антъни пусна 14 точки заедно с 5 борби и 4 асистенции, всички излизащи от пейката.