Евро Купа

Чехия победи Холандия през последните 16

Какъв Филм Да Се Види?

Чешката република намекна за европейското първенство, побеждавайки Холандия и резервирайки място в последната осем, след като защитникът Matthijs de Ligt беше изгонен.

Томас Хоулс кимна в началото 13 минути след това Де Лигт видя червен картон за хандбала след преглед на VAR, отричайки Патрик Шик ясен шанс за гол.

След това Томас Хоулс асистира за Шик, тъй като чехите удвоиха аванса си в 80-ата минута с Холандия.

Холандия, спаднала до 10 мъже за повече от половин час. И те имаха огромен шанс по-рано като Дониел Мален препускаше един в един с вратар Томаш Ваклик .

Но Чехия, класирана на 40-то място в света, на 24 места зад холандците, продължи да заглушава тези в Orange Puskas Arena в Будапеща. По този начин, превръщайки се в четвъртфинал срещу Дания в събота, 3 юли.

Червеният картон се оказва скъпо за Холандия.

Холандия демонстрира атакуващо намерение през целия турнир. И това не се промени в Будапеща като криловите защитници Дензъл Дъмфрис и Патрик ван Аанхолт предизвика проблеми в началото.

Dumfries беше най-голямата им заплаха, влизайки от задната точка вляво и я развяваше над вратаря, но не успя да победи последния защитник.

Спестявания в Мемфис също изигра основна роля, докато Мален влезе в други опасни позиции.Но докато Холандия създаваше много проблеми, Чехия също Владимир Куфал използва пространството зад скитащия Ван Аанхолт.

Де Лигт

Червеният картон на Де Лигт се оказва скъпо за Холандия (Източник: Independent .ie)

И двата отбора изглеждаха замесени в защита, но Де Лигт се препъна и върна топката с ръка през второто полувреме. Реферът Сергей Карасев нямаше друг избор, освен да промени първото си решение да покаже жълт картон. И тогава Холандия обърна играта на задния крак.

Дъмфрис направи блок за спасяване на голове, за да откаже голове на Павел Кадерабек. Но Хоулс наказа холандците минути по-късно, завършвайки нок-бек на Томаш Калас в корнера.

какво прави Майкъл Вик в наши дни

Четвъртият гол на Шик в турнира бе завършен, след като Холандия се опита да изравни, само че португалецът Кристиано Роналдо има повече голове от чешкия нападател до момента.

Matthijs de Ligt почувства отговорност за играта на Холандия.

Холандия излиза от 16-то Евро 2020 в ръцете на Чехия. Но един холандец почувства отговорност да напусне по-рано от другите.

С отборите до равенство 0: 0, Матийс де Лигт беше изгонен през второто полувреме, когато отказа на Патрик Шик ясен шанс за гол.Тринадесет минути след като техният блестящ защитник напусна терена, Холандия беше назад и не успя да отговори.

Головете на Томас Хоулс и Шик нанесоха щетите. Но De Ligt се изправи срещу медиите след това, казвайки: Загубихме играта заради това, което направих.Разбира се, звучи зле. Но като погледна назад, не трябваше да позволя на топката да избухне, каза той.

Matthijs de Ligt почувства отговорност за холандската игра (Източник: Be Soccer)

Нещо повече, аз го държах под контрол. Топката просто дойде и аз я оставих да отскочи. И аз паднах на земята и ме блъснаха, което ме накара да използвам ръцете си.

И това беше времето, когато играта се промени. И се чувствам отговорен за това. Виждал съм обаче как се бият момчетата и се гордея с това. Но се чувствам много зле от този инцидент.

Де Лигт получи подкрепата на своя мениджър Франк де Бур, който каза, че винаги можете да го обвинявате върху мен.В края на деня нося цялата отговорност и трябва да се погледна в огледалото. Мисля, че този екип може да постигне всичко. Но сега чувствата са сурови.

Ще имаме голям махмурлук. Тази вечер ще пия това горчиво хапче и след това ще видим какво ще се случи.

Холандецът не показа достатъчно уважение.

Холандците станаха първият отбор в историята на състезанието, който спечели и трите групови мача, а след това загуби за 90 минути в първия кръг на нокаута.Бившият нападател на Англия Дион Дъблин заяви, че не са успели да покажат на Чехия достатъчно уважение.

Чехите бяха най-добрите във всеки аспект. И те имаха най-добрия ангажимент за победа. За холандците обаче беше разочароващо, тъй като те притежават целия талант на света.

Освен това всички знаем колко добре са се справили в игрите в груповата фаза. Но всичко около тях днес няма да ги накара да прекрачат границата. Понякога трябва да отдадете повече уважение на съотборниците си. Бившият полузащитник на Холандия Найджъл де Йонг заяви, че това е лошо представяне.

И имаше малка липса на инерция. Понякога, когато има червен картон, отборът се дърпа заедно. Но Холандия не е направила това, добави той.

Чехия бяха тактически готови (Източник: BBC)

защо Харолд Рейнолдс остави espn

Но полузащитникът Франки де Йонг настоя, че неговият отбор не подценява Чехия. бяхме много уморени, но искахме да спечелим играта. Но не успяхме да накараме играта да продължи. Понякога имате такива дни.

Чехия бяха тактически готови.

Това беше първата им победа във фазите на нокаут на голям турнир в Чехия от Евро 2004 г. В този случай те победиха Дания с 3: 0 в четвъртфиналите и същия враг, с който трябва да се изправят в последните осем.

Бившият холандски национал Марио Мелчиот заяви, че нивото на игра на Чехия е било съвсем различно.Вижте голандските голове, които те допуснаха. Но стратегически Чехия беше готова, изведе отбора напред и силата, която дадоха беше невероятна.

Чехите, класирани на 40-то място в световен мащаб, ще бъдат изправени пред поредното тежко изпитание срещу Дания в Азербайджан, но нападателят Хоул вярва. За мен това е сън, каза той.

Това беше една от най-добрите ми игри. Днес бяхме аутсайдерите, а може би и преди в игрите на груповата фаза. Вярвам обаче, че все още можем да изненадаме Дания, може би дори отвъд това.