Футбол

Челси жени 2-2 Манчестър Сити жени

Какъв Филм Да Се Види?

Защитата на Челси от тяхната титла в Суперлигата за жени е в техните ръце. Но Манчестър Сити все още е на топло, след вълнуващ сблъсък на стадион 'Академия'.

Лорън Коноп Късното изравняване потвърди, че Сити остава на две точки зад Челси с два мача след изненадващо събиране.

Лорън Хемп бе оставен в кулоарите след грешка на Челси. Дуо Фран Кърби и Мили Брайт направи 2-2, след като Pernille Harder даде шанс на гостите да поведат.

Сам Кер удари отварящия с мощна глава, преди Клои Кели от Сити да изравни за изравнителния гол.

Градът имаше много шансове да спечели късно. Но вратарят на Челси Ан-Катрин Бергер извади чудо за отричането на Хемп, преди да спре стачката на Джорджия Стануей.

Lucy Bronze излезе на върха от необозначено място по време на почивката.

В същото време Кер имаше шанс за всички, но блокира титлата на Челси с последния удар на играта.

Но попадението беше отказано, когато се изправиха срещу вратаря Ели Роубак.

Мачът е подаден като победител в титлата.

И двамата мениджъри се съгласиха при формулирането, че изходът от мача ще играе основна роля в посоката на титлата.

коя година се роди магически Джонсън

Препоръчано беше това да бъде най-добрият мач за сезона между двата отбора.

Това, както обясни мениджърът на Man City Гарет Тейлър, плачеше от месеци.

Не разочарова, тъй като имаше всичко общо с победителя в WSL. Проблем с дузпите, качество и от двете страни, и непрекъснатият поток на атакуващия футбол.

Шумът беше създаден на по-малко от две минути от Сити, когато шофирането на Кели направо принуди спестяване в района близо до Бергер, преди Бронз да намали Кер, след като я ограби от вещите си.

Челси може да бъде победител (Source The Guardian)

Челси може да спечели титлата (Източник: The Guardian)

Те отговаряха за първите 15 минути, тъй като Хемп и Кели продължиха да създават проблеми от широката гама от позиции на Челси, докато Сам, Мевис показа силата си в средата на терена.

Но Кер можеше да влезе след защитата на Сити два пъти през първите няколко минути, преди главата й да се отвори с гол, а Челси изгради инерцията си.

Roebuck получаваше топката и големия дял на Kerr. Докато беше удряна в кутията, но Хардър я държеше спокойна, за да я сложи вътре.

С напредването на играта тя ставаше все по-отворена - Сити оказваше натиск върху тях късно, тъй като победителят щеше да ги превърне в надпревара за титлата.

Героизмът на Бергер отрича, че Хемп и Стануей са държали Челси в него.

Но Бронз пропусна златна възможност, когато изкриви широката си глава от неозначено място на шест ярда в трибуната.

След това Кер се изправи лице в лице с последния акт на играта и нямаше да е изненада, ако се появи още една невероятна възможност. Но Roebuck се престори на голям и блокира изстрела.

Челси може да спечели титлата в Тотнъм в следващия си мач.

Челси може да спечели титлата в Тотнъм в следващия си мач на 2 май, ако Сити не се изплъзне.

Но резултатът беше горчиво сладка победа за Челси с трофея в ръцете, които остават в два мача.

И празненствата на мениджъра Ема Хейс доказаха това на терена в пълна степен.

Мениджърът на Манчестър Сити Гарет Тейлър:

За мен изглеждаше като победител със закъснение. Имахме добър шанс и техният вратар спаси световна класа.

Все още има шанс, но можете да разберете разочарованието на играчите. Изглеждаше, че ще намерим победителя късно, но бяхме остарели.

Мениджърът на Манчестър Сити Гарет Тейлър (Източник The Guardian)

Мениджърът на Манчестър Сити Гарет Тейлър (Източник: The Guardian)

В какво трябва да победят Челси:

Подробности. Виждате, че между двата отбора е много малко.

Ние сме на по-високо ниво или по-малко. Показахме, че можем да бъдем там с тях. Мисля, че е просто време и малко подробности.

Гордея се с начина, по който играхме и футбола, който играхме този сезон.

Мениджърът на Челси Ема Хейс:

Трябваше да спечелят играта. Така се очакваше Ман Сити да дойде при нас, когато победиха с 2: 1 на полувремето. Не беше удобно. Това беше един от онези, които чувствахме, че трябва да видим.

Цялата група остана заедно и остана стабилна, когато е необходимо.

играеше ли Джо Бък в nfl

В крайна сметка те превърнаха всякакви страхове в забавление и в крайна сметка това беше единственото забавление, което имахме напълно.

Толкова съм облекчен, че играта свърши. Мразех всяка минута от второто полувреме! Беше толкова неудобно и болезнено. Радвам се, че свърши.

Както казах много пъти, можете да вкарвате голове, за да печелите мачове, но защитата печели титлата.

Ан Катрин-Бергер е невероятен актив за отбора. Ако е под голям натиск, тя реагира повече.