Футбол

Бразилия победи Перу и се класира за финала на Копа Америка

Много играчи на Бразилия не искаха да участват в Копа Америка, след като Селекао се класира за финала с победа с 1: 0 над Перу в понеделник. Вместо това някои играчи казаха, че се надяват да видят съперниците си в събота на стадион „Маракана“.

Искам да видя Аржентина на финала, Неймар каза след мача на стадион „Нилтън Сантос“ в Рио де Жанейро. И аз също аплодирам за тях в следващата игра, защото имам много приятели там да играя. Но на финала Бразилия ще победи. Аржентина и Колумбия ще играят на полуфиналите във вторник.

Саул ел Канело Алварес Нет Уърт

Неймар направи разлика в кулоарите на стадион „Нилтън Сантос“ в Рио де Жанейро. Освен това единственият гол в играта падна в 34 -ата минута. След като отклони защитника Александър Калънс на левия ръб на кутията. И асистиран Лукас Пакета , който просто бутна топката в мрежата.

Перуански вратар Педро Галезе беше един от ключовите играчи в играта въпреки отстраняването на неговата страна. Той направи две тежки спасявания от късо разстояние в 18-ата минута. Единият от Неймар, а другият от Ричарлисън , което би позволило на Бразилия да премине бързо към успех.

Бразилия създаде впечатлението, че може да вкара, ако иска да се изправи срещу Перу. Отборът на Selecao, който ги победи с 4: 0 в груповата фаза на турнира.

Бразилия създаде впечатлението, че може да вкара, ако иска да се изправи срещу Перу (Източник: AP News)

къде Тери Брадшоу играе колеж по футбол

Но второто полувреме беше много различно с Джанлука Лападула принуждавайки Едерсън да спаси ключовия гол в 49 -ата минута след първото полувреме. Бразилецът все още има възможности, но продължи да губи контраатаки.

Бразилия търси своята 10 -та титла.

Бразилия търси 10 -ата си титла в южноамериканския турнир на деветия си финал в последните 14 издания на турнира. Играта се премести в Бразилия, след като Аржентина и Колумбия се отказаха от съвместното домакинство поради проблеми с COVID-19.

Днес седнахме, всички ни помогнаха, това ни трябва, за да спечелим титли, каза халфът Каземиро. Преди турнира той беше един от играчите, които бяха започнали да критикуват организацията за изпращането на Копа Америка в Бразилия.

В допълнение, Бразилия има тревожни данни за COVID-19. И криза във футболната федерация, която доведе до отстраняване на президента Рожерио Кабокло след случай на сексуален тормоз. Кабокло отрича неправомерните действия.

Преди две години Бразилия спечели титлата без контузии от страна на Неймар, като победи Перу с 3: 1. Следващият съботен финален мач за Копа Америка, който ще се играе без фенове поради епидемията от COVID-19. Такава игра ще бъде голямо предизвикателство и за играчите.