Футбол

Жените от Арсенал победиха Манчестър Юнайтед, за да дадат надежди на Шампионската лига

Жените от Арсенал победиха Манчестър Юнайтед, за да дадат надежди в Шампионската лига в ръцете си.

Играчите и треньорите на Арсенал отговориха на големите въпроси, следвайки слабите резултати срещу четирите отбора.

С огромни победи срещу Манчестър Юнайтед и сега годни да се класират за Шампионската лига.

Победа с 2: 0 с голове на Millie Turner (OG) и Lotte Wubben-Moy означава, че Arsenal сега преследва United с три точки с игра в ръка над West Ham.

Головата разлика на „артилеристите“ е плюс 36, докато Юнайтед е плюс 17. Ако отборите завършат ниво по точки, Арсенал ще завърши на трето място и е готов за Шампионската лига.

В тази важна игра, Джо Монтемуро взе смели решения от 11. И беше възнаграден с убедителна победа.

С Лия Уилямсън и Дженифър Бийти и двамата ранени. Тя се обърна към Лоте Вубен-Мой и Лия Велти като полузащитници, лишавайки халфа от традиционната котва.

Можеше да изиграе дует-Patten-Wubben-Moy, който запази отбора непобеден по време на пролетната серия 2017. За да задържи Wälti до Ким Литъл в средата на терена.

колко деца има Майкъл Страхан

Швейцарският полузащитник беше много високо в ролята, а това, че можеше да подава с добра точност от двата крака, означаваше.

Той можеше да отвори място и лесно да направи атака отляво в стегната позиция.

В средата на терена мениджърът на Арсенал си тръгна без дефанзивен полузащитник, като Ким Литъл беше избран като дълбоко вкоренен играч с двама атакуващи холандски играчи Даниел ван де Донк и Джил Роорд.

Джордан Нобс беше понижен на резервната скамейка.

Джордан Нобс бе понижен на резервната скамейка, която беше решаваща без сериозни наранявания.

По-рано не беше изненада за Бет Мийд, Вивиан Миедема и Кейтлин Фоорд, атакуващият отбор, използваха този сезон.

Джордан Нобс

WSL Jordan Nobbs (Източник: Talksport)

Лиза Еванс отново бе седнала на пейката, тъй като Ноел Мариц бе избрана пред левия си бек и Бет Мийд за десен бек.

Следователно първите 11 бяха: Zinsbeger; Martiz, Wubben-Moy, Wälti, McCabe; По-млад, ван де Донк, Рорд; Mead, Miedema, Foord.

Беше ясно, че Юнайтед е решен да играе равномерно, но този мач излезе от прозореца веднага след като защитникът на Арсенал Юнайтед защитникът Мили Търнър вкара втория гол.

Арсенал спечели топката отляво, а Юнайтед защити третата. Фоорд изпрати красива топка на Рорд и неговият крос бе засечен от Мили Търнър, покрай Earps.

Юнайтед имаше няколко непобедени шанса, а почивката дойде с 'артилеристите', водещи с 1: 0.

BT Sport показа, че Кейси Стоуни се оплаква на съдията, че Лорън Джеймс отново е диагностицирана неправилно.

Изненадващо, Бет Мийд беше наказан в началото на второто полувреме за невинно предизвикателство към бившия играч на Арсенал. Това беше жълт цвят, който ще има последици по-късно в играта.

Манчестър Юнайтед жени

Отбор на Манчестър Юнайтед за жени (Източник: The Guardian)

Междувременно Lotte Wubben-Moy удари дълъг удар с глава в ъгъла на Katie McCabe, докато спечели мача си с Katie Zelem, която е много млада и белязана в средната полузащита.

Арсенал не беше отворен два пъти и се нуждаеше от добро управление на мача, за да види края на играта в следващите 40 минути.

Но трагедия удари в 62-ата минута, когато Бет Мийд получи втори жълт картон за фаул.

Червените дяволи не биха могли да създадат достатъчно, за да разбият защитата на артилеристите. С изключение на един, при който Ела Туун вкара, но не беше в офсайд, играта завърши с 2: 0 в Арсенал.

Това беше огромен, голям успех за Джо Монтемуро и неговия отбор, тъй като има голям натиск да се класира за Шампионската лига през следващия сезон.

Играчите могат да влизат и да преминават през квалификациите на Шампионската лига. Особено по отношение на задържането на играчи с офертите, които идват с Лия Уилямсън и Вивиан Миедема.

Кейси Стоуни определи съдията като жесток.

Побоят над Джил Роорд отстрани главата на Мили Търнър и Лоте Вубен-Мой, след като почивката засили надеждите на 'артилеристите' в Шампионската лига.

Докато те напредваха до три точки в третия Юнайтед с играта в ръка.

Но Стоуни вярваше, че играчите му - особено Лорън Джеймс - са жертвите на атаките на Арсенал и критикува съдията Ейми Фърн, която изпрати нападателя на артилеристите Бет Мийд само два часа в мача.

Кейси Стоуни

Кейси Стоуни (Източник: Talksport)

Как можеш да накараш някой друг да бъде малтретиран и малтретиран и да се държи лошо и след това да не прави нищо? Стоуни каза пред BT Sport.

Мислех, че съдията е груб тази вечер и това не е оправдание за поражението на моя отбор.

Но трябва да подобрим производителността на това устройство. Трябва да го направим, защото ако Лорън Джеймс отговори на някое от тях, тя играе глас.

Съдийското ниво в женския футбол се следи отблизо, като всички висши служители в най-добрите два отбора на Англия поемат преднина.

Бившият мениджър на London Bees Лий Бърч, бившият вратар на Англия Рейчъл Браун-Финис и международният уелсец Наташа Хардинг са сред критиците, работещи през този сезон.

Но през февруари Футболната асоциация заяви, че не планира да въведе рефер изцяло поне три години.

Спечелване на всички, освен затваряне на шансовете на Юнайтед да оспори първите двама играчи в Челси. И Манчестър Сити за титлата на WSL с девет точки, останали в лидерите с останалите пет мача.

Върнете победата на Арсенал в WSL над Манчестър Юнайтед

Битката за място в челната тройка и европейската кампания през 2021-22 г. сега изглежда е между Арсенал и Манчестър Юнайтед, които са пети в Евертън с 10 точки зад Юнайтед.

Страницата на Стоуни имаше контрол след почивката, но му липсваше острието пред вратата, като младият Джеймс беше виновен за пропускането на добър шанс, когато експлодира в кутията.

kristine leahy оставя американски войн нинджа

Арсенал Vs. Манчестър Юнайтед

Арсенал Vs. Манчестър Юнайтед (Източник: Късият предпазител)

Ударът с глава на Wubben-Moy в началото на второто полувреме даде началото на 'артилеристите' преди втория жълт картон на Мийд за Lucy Staniforth за последната 30-минутна среща.

Следващият мач на Арсенал е дерби на север от Лондон със 'шпорите' на стадион 'Тотнъм Хотспур' в събота, 27 март, докато Манчестър Юнайтед домакинствува Уест Хем в този ден.