Спортист

5 най-добри завръщания в НБА през 21-ви век

Какъв Филм Да Се Види?

Няма нищо като добро завръщане в игрите на НБА. След като сте преминали през трудно положение, да видите как любимият ви отбор прави забележително завръщане е най-сладкото удовлетворение, което можете да получите като фен на NBA.

През годините имаше много страхотни игри и видяхме някои страхотни завръщания. Така че възниква въпросът кое е най-доброто завръщане в НБА през 21-ви век?

За да отговорим на въпроса, измислихме този списък.

Далас Маверикс срещу Минесота Тимбъруулвс (Източник: Mavmoneyball.com)

Играта не свършва, докато не звънне последният зумер. Несъмнено е вярно в случая с игрите в НБА. В един момент може да си помислите, че даден отбор започва с преднина, преди другият да се завърне, което напълно променя хода на играта.

Тук разглеждаме пет от най-добрите завръщания в НБА на 21-ви век. Нека да разгледаме тези пет епични момента на завръщания в историята на НБА. Сега, без допълнително забавяне, нека навлезем в подробностите!

Бърз Преглед

Преди да навлезем в сложните подробности, нека надникнем в общото класиране на списъка.

Игра година
5. Далас Маверикс срещу Минесота Тимбъруулвс: 29 точки 2008 г
4. Милуоки Бъкс срещу Атланта Хоукс: 29 точки 1977 г
3. Лос Анджелис Лейкърс срещу Далас Маверикс: 30 точки 2002 г
2. Сакраменто Кингс срещу Чикаго Булс: 35 точки 2009 г
1. Юта Джаз срещу Денвър Нъгетс: 36 точки хиляда деветстотин деветдесет и шест

Подготвихме списъка с помощта на препратки от сайтове като Sportskeeda .

5. Далас Маверикс срещу Минесота Тимбъруулвс: 29 точки

Първият мач, към който се обръщаме назад, е двубоят от 2008 г. между Далас Маверикс и Минесота Тимбъруулвс. Докато Mavericks се опитваха да се върнат на централната сцена, Timberwolves се възстановяваха от напускането на Кевин Гарнет .

Timberwolves водеха мача в началото на третата четвърт със 70-41. Маверикс обаче започнаха да се завръщат. Джейсън Тери вкара 12 точки, когато Маверикс откриха четвъртия период, превъзхождайки Тимбъруулвс с 22-7.

По същия начин, Ей Джеферсън вкара 21, Райън Гомес 19, а Ранди Фой вкара 18 за Тимбъруулвс. Отборът водеше с 27-20 след първата четвърт и бързо увеличи преднината си до двуцифрено число.

направи kirk herbstreit игра в nfl

Минесота Тимбъруулвс (Източник: Twin Cities)

Маверикс успяха да направят забележително завръщане. С още пет минути до края те успяха да надминат Тимбъруулвс, водени от Джейсън Тери. Джеферсън уцели два свободни хвърляния, които увеличиха преднината на отбора до 60-35, затваряйки серия от 20-5.

Далас Маверикс, които бяха на ръба да загубят мача на своя корт, направиха забележително завръщане срещу Минесота Тимбъруулвс .

НБА съществува от 1946 г. Въпреки това, някои отбори са създадени много по-рано от това време. Щракнете тук, за да прочетете за най-старите отбори от НБА в света!

4. Милуоки Бъкс срещу Атланта Хоукс: 29 точки

Четвъртото ни най-добро завръщане в НБА е един от най-малко документираните мачове, проведени през 1977 г. между Милуоки Бъкс и Атланта Хоукс. С 29 точки като гост в Атланта оставаха около девет минути до края на четвъртата четвърт.

Бъкс имаха доста рок сезон след Карим Абдул-Джабар ера. Те бяха сменили първия си старши треньор и влизаха и излизаха от плейофите. Не вървеше добре за Атланта, тъй като те страдаха от още повече несъответствия.

Атланта Хоукс, 1977 (Източник: Fadeawayworld)

Атланта имаше солидна серия през третата четвърт и надви Бъкс с 40-21. И точно когато си помислиха, че играта е отзад, Бъкс направиха нещо невъзможно.

Водени от Джуниър Бриджман с 24 точки, Бъкс направиха серия от 35-4, за да сложат край на мача и да постигнат победа с две точки.

3. Лос Анджелис Лейкърс срещу Далас Маверикс: 30 точки

Третото ни най-добро завръщане в НБА на 21-ви век е мачът от 2002 г. между Лос Анджелис Лейкърс и Далас Маверикс.

Лейкърс имаше Черната мамба в списъка си, но имаше труден старт на сезон 2002-2003. Междувременно, Шакил О’Нийл страдаше от наранен пръст на крака.

Маверикс, от друга страна, имаха страхотен старт на сезона. Бяха загубили само един мач в своите 18 мача и Стив Неш и Дирк Новицк бях звездните играчи на отбора.

Както се очакваше, Маверикс успяха да вземат ранна преднина през първата четвърт. Но с напредването на играта Black Mamba удари и пое контрола над играта преди четвъртата четвърт.

Shaq Kobe 2002 Lakers Vs.
Shaq & Kobe 2002 Lakers Vs. Завръщане на Mavericks (Източник: Twitter)

Лейкърс успяха да намалят преднината от 30 на 27 преди четвъртата четвърт. По същия начин Брайънт записа перфектна четвърт и направи всичките си удари. Нещо повече, той извади победния удар с 8,4 секунди до края на часовника.

Звездата на мача несъмнено беше Коби Брайънт . Той изпревари всички играчи на Далас със своите 21 точки. Това е едно от най-големите завръщания и Лейкърс дръпна 105-103 за Маверикс.

колко струва Майкъл Бийзли

2. Сакраменто Кингс срещу Чикаго Булс: 35 точки

Мачът от 2009 г. между Сакраменто Кингс и Чикаго Булс взе втория ни избор за най-добро завръщане в НБА. The Сакраменто Кингс имаха посредствен старт, но този мач беше повратната точка на техния сезон.

Чикаго Булс поведоха със 79-44 при 8:50 до края на третата четвърт. Кралете обаче успяха да направят серия от 52-17 и резултатът беше изравнен по-малко от две минути преди края.

Тайрик Еванс от Кралете надиграха Булс с 9-3 над крайното 2:13 и завършиха с 23 точки за Краля. Това беше първата победна серия от два мача от края на сезон 2007-08.

Сакраменто Кингс празнуват (Източник: Brightspotcdn)

Кралете, след като завършиха третата четвърт със серия 19-5, за да направят 88-69, Име Удока вкара 15 от следващите 22 точки на отбора през четвъртата четвърт. Благодарение на Евън той направи невероятно завръщане в играта.

Мачът отиде при Сакраменто Кингс и завърши със 102-98. Следователно играта се смята за едно от най-добрите завръщания в НБА на 21-ви век.

НБА има 75-годишна история и в момента в лигата има 30 отбора. Щракнете тук, за да прочетете за 12-те най-добри отбора в историята на НБА след 1970 г.!

1. Юта Джаз срещу Денвър Нъгетс: 36 точки

Номер 1 за най-добри завръщания в НБА на 21-ви век отива при Юта Джаз и игра на Денвър Нъгетс през 1996 г. Мачът се проведе в Delta Center в Солт Лейк Сити, Юта.

Нъгетс току-що бяха наели нов треньор, Дик Мота, ден преди това и се разделиха с Дикембе Мутомбо и Махмуд Абдул-Рауф.

Въпреки трудната ситуация Нъгетс поведоха със 70-34 20 секунди преди края на първото полувреме. Но съвсем скоро последните промени в отбора взеха своето.

Юта Джаз, 1996 г
Юта Джаз, 1996 (Източник: Deseret News)

Водена от Карл Малоун и Джеф Хорначек, Джазът обърна хода на играта. Малоун вкара 19 точки и изравни резултата от 4:41 в четвъртата четвърт. Освен това Малоун поведе всички голмайстори с 31 попадения.

С 29 секунди преди края и две точки загуба, лош пас от Марк Джаксън от Нъгетс помогна на Джаз да направят най-забележителното си завръщане и да спечелят мача. Джаз спечели мача със 107-103.

Не е имало друг мач, който да се сравни с най-доброто завръщане на Юта Джаз от 1996 г. Това несъмнено е най-голямото завръщане на 21-ви век.

Заключение

Има моменти, когато отборите от НБА са постигнали фантастични завръщания. Това са моментите, които дават тръпка на публиката и създават страхотен мач.

Тъй като е имало много страхотни моменти в играта на НБА, кой момент смятате, че е най-доброто завръщане на 21-ви век? Знаете ли за други страхотни игри за завръщане? Уведомете ни!